ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Za krádež auta padly tresty, skikrosař Duncan a jeho tým zaplatí pokuty

Velikost textu:

"Výchovné" pokuty obdrželi kanadský skikrosař Dave Duncan, jeho manželka Maja a trenér Willy Raine. Za krádež auta a jízdu v opilosti na olympijských hrách v Pchjongčchangu musí uhradit miliony wonů.

Kanadský skikrosař Dave Duncan (vpravo)
Kanadský skikrosař Dave Duncan (vpravo)

Nejvyšší částku - pět milionů wonů (95 tisíc korun) - musí vyrovnat kouč Raine, který ukradené vozidlo řídil s 1,6 promile alkoholu v krvi. Povolená hodnota v Jižní Koreji je 0,5 promile.

Duncan a jeho žena dostali podle agentury AP pokutu milion wonů. Všichni tři byli zadrženi v noci na sobotu. Podle policie nastoupili do prázdného a nastartovaného hummeru. Poté s ním odjeli a zastavila je až policejní hlídka. Propuštěni byli v sobotu večer.

Pokuty musí zaplatit před odjezdem z Pchjongčchangu. Duncan, jenž obsadil ve skikrosu osmé místo, i trenér se za své chování omluvili. "Slova nemohou vyjádřit, jak je mi to líto. Zklamal jsem kolegy z týmu, přátele i rodinu. Rád bych se omluvil i majiteli auta," uvedl osmačtyřicetiletý Raine, účastník Her v Albertville ve sjezdovém lyžování a syn olympijské vítězky z Grenoblu a bývalé mistryně světa Nancy Greeneové. 

Kanadský olympijský výbor uvedl, že bere celou záležitost velmi vážně, ale vyjádří se k ní, až skončí vyšetřování.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.