ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

DEN ŠESTNÁCTÝ: Překazí Němci Rusům zlaté choutky? Zvítězí Björgenová poosmé?

Velikost textu:

Olympijské hry v Pchjongčchangu vrcholí, rozdají se už jen čtyři medailové sady. Na programu je finále curlingu žen, třetí a čtvrté jízdy čtyřbobů, třicítka klasicky žen a hokejové finále. Hráči Německa mají před sebou největší zápas ve své historii. Proti nim ovšem stojí soupeř z nejtěžších – olympijští sportovci z Ruska. Přímý přenos finále sledujte od 5:00 SEČ na ČT sport a webu olympiada2018.ceskatelevize.cz.

Němečtí hokejisté
Němečtí hokejisté

Lední hokej: Finále Olympijští sportovci z Ruska - Německo

Němci touží po pohádkovém zakončení velkého příběhu. "Nemáme sice porážkou co ztratit, ale my chceme více. Naše cesta ještě není u konce a já jsem hluboce přesvědčený o tom, že i ten poslední zápas můžeme vyhrát," řekl kouč Marco Sturm.

Připustil, že pro tým je všechno stále jako velmi živý sen. "Byla to pro nás vskutku bláznivá jízda. A najednou tu máme finále. Bereme to jako mimořádný zápas, ale tím pro nás bylo už semifinále," připomněl Sturm výhru 4:3 nad Kanadou. "Budeme se snažit zůstat co nejvíce soustředění a soudržní jako tým. Uvidíme, co z toho bude," doplnil Sturm.

Rusové jdou za svým cílem přímočaře. "Jsme ve finále. Splnilo se nám něco, oč jsme usilovali poslední čtyři roky," řekl kouč Oleg Znarok. "Pořád zbývá ještě jeden zápas, který potřebujeme zvládnout," mírnil kapitán Pavel Dacjuk přehnaný optimismus, neboť sborná je ve finále považována za obrovského favorita.

"Připravujeme se stejně jako předtím. A víme, že musíme být připravení dobře, protože šance jsou vyrovnané. Je to 50 na 50. Německo je velmi disciplinovaný tým, hráči výborně bruslí a přesně plní všechny pokyny. Čeká nás hodně těžká práce," odtušil obránce Bogdan Kiselevič.

Běh na lyžích: 30 km žen klasicky

Norští běžci na lyžích získali v Pchjongčchangu už třináct medailí, včetně šesti zlatých, ale v sobotu tuto úctyhodnou sbírku překvapivě nerozšířili. Nejúspěšnější účastnice historie zimních her Marit Björgenová může ve vůbec posledním olympijském závodě získat patnáctou medaili a osmé zlato.

Curling: Finále žen Korea – Švédsko

Co nedokázal favorizovaný švédský skip Niklas Edin a jeho tým ve finále proti Američanům, to může napravit Anna Hasselborgová spolu se svými parťačkami proti domácímu celku. Bude to mít ale nesmírně těžké, Korejky během turnaje rostly zápas od zápasu a předváděly skvělé výkony.

Čtyřboby: 3. a 4. jízda

Do závodu vstoupila v sobotu nejlépe posádka německého pilota Francesca Friedricha, který usiluje po triumfu ve dvojicích o druhé zlato. Ještě ale nic v kapse nemá, na druhém místě s odstupem 29 setin sekundy překvapivě figuruje korejský tým Won Jun-Čonga. Dalších 6 setin ztrácí jiné německé kvarteto Nica Walthera. Dominik Dvořák zahájil měření sil jedenáctým časem, ale poté klesl na devatenáctou pozici.

Závěrečný ceremoniál

Poté, co doběhnou do cíle běžkyně na lyžích, bude se v Pchjongčchangu čekat už jen na závěrečný ceremoniál, který Hry slavnostně zakončí. Českou vlajku neponese nikdo jiný než dvojnásobná vítězka Ester Ledecká.

"Je to úžasná pocta a jsem moc ráda, že mě k tomuhle úkolu vybrali," řekla Ledecká. "Na druhou stranu se budu snažit tam zůstat co nejkratší dobu, abych se vyhnula chorobám a odpočinula si, protože mám před sebou ještě dlouhou sezonu," uvedla dvaadvacetiletá závodnice.

Program 16. olympijského dne:

1:05 curling - finále žen: Korea - Švédsko,

1:30 čtyřboby muži - 3. a 4. jízda (ČR),

1:30 krasobruslení - exhibice,

5:10 hokej - finále: OSR - Německo,

7:15 běh na lyžích - 30 km klasicky ženy (Beroušková, Hynčicová),

12:00 slavnostní zakončení.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.