ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Fourcade se postavil proti bojkotu SP v Ťumeni

Velikost textu:

Martin Fourcade nesouhlasí s bojkotem závodů březnového finále Světového poháru v Ťumeni kvůli ruské dopingové aféře. Zároveň míní, že by ruští sportovci měli pochodovat na nedělním závěrečném ceremoniálu olympiády v Pchjongčchangu pod vlajkou své země.

Martin Fourcade
Martin Fourcade

Rusko na hrách v Koreji startuje pod neutrální vlajkou v rámci trestu za státem organizovaný doping na předchozí olympiádě v Soči. Ze stejného důvodu bylo Ťumeni odebráno pořadatelství mistrovství světa v roce 2021, ale finále Světového poháru sibiřskému městu zůstalo. 

"Můj názor na ty, kteří podváděli, je stále stejný. Ale není stejný jako postoj vůči Rusku. Je tam hodně fanoušků biatlonu, takže si nemyslím, že kvůli několika sportovcům a funkcionářům měli být potrestáni i oni," uvedl vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru.

Do Ťumeně na protest nepojedou čeští biatlonisté ani Američané. "I za cenu nějakých obětí jsme se nějak vyhranili, a kdybychom teď z toho názoru odešli, tak by to nebylo ono," řekl šéf svazu Jiří Hamza. "Pokud jste o něčem přesvědčeni, že to není správné, tak ten postoj by si člověk měl zachovat," dodal šéftrenér Ondřej Rybář. 

Fourcade je i pro ruskou vlajku na závěr Her

Fourcade, který na končících Hrách získal tři zlaté medaile a rozšířil svou sbírku olympijských triumfů na pět, si také myslí, že by Rusové měli mít možnost nastoupit k závěrečnému ceremoniálu se státní vlajkou. "Byl jsem zastáncem tvrdých trestů za podvody v Soči, ale jsem přesvědčen, že sportovci, co jsou na olympiádě v Koreji, by měli pochodovat pod vlastní vlajkou," prohlásil.

"Prošli mnohem přísnějšími kontrolami než ostatní sportovci. Myslím, že spousta sportovců z jiných zemí by na olympiádě vůbec nebyla, kdyby pro ně platila stejná pravidla jako pro Rusy," uvedl Fourcade.

O tom, jestli Rusům umožní nést státní vlajku, bude Mezinárodní olympijský výbor rozhodovat v neděli. "Rusové jsou velcí patrioti. Sportovci, kteří nebyli přistiženi při dopingu, by měli nést státní vlajku. Je to odměna za to, jak jsou olympijské hry náročné," prohlásil Fourcade.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.