ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Kdo jiný? Při zakončení Her ponese českou vlajku Ledecká. Úžasná pocta, říká

Velikost textu:
aktualizováno 24. 2. 2018 12:38

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká ponese českou vlajku při nedělním slavnostním zakončení zimních olympijských her v Pchjongčchangu. "Je to úžasná pocta a jsem moc ráda, že mě k tomuhle úkolu vybrali," řekla Ledecká.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

"Ester byla jako vlajkonoška jasná volba. Díky svým vítězstvím v super-G i paralelním obřím slalomu na snowboardu je nejen nejlepší českou sportovkyní na Hrách, ale pro mnohé také jejich tváří," řekl šéf české mise Martin Doktor. Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice z Atlanty 1996 nesl vlajku při zahájení Her o čtyři roky později v Sydney.

"Na druhou stranu, budu se snažit tam zůstat co nejkratší dobu, abych se vyhnula chorobám a odpočinula si, protože mám před sebou ještě dlouhou sezonu," uvedla Ledecká.

Při zahájení Her v Pchjongčchangu připadla tato pocta zlaté snowboardcrossařce ze Soči Evě Samkové, kterou si zvolili sami sportovci. Na konci Her přebírá vlajku vždy některý z nejúspěšnějších účastníků.

Před čtyřmi lety v Soči to byl trojnásobný medailista v biatlonu Ondřej Moravec, před ním si vlajku symbolicky předávali olympijští vítězové Aleš Valenta, Kateřina Neumannová a Martina Sáblíková.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.