ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Švýcaři s Holdenerovou opanovali závod družstev, Češi se loučili v osmifinále

Velikost textu:
aktualizováno 24. 2. 2018 05:47

Olympijskou premiéru závodu družstev vyhrálo v Pchjongčchangu Švýcarsko. Wendy Holdenerové se proto podařilo zkompletovat medailovou sbírku. V Jižní Koreji už měla stříbro ze slalomu a bronz z kombinace. Druhé skončilo Rakousko, třetí Norsko. Česká čtveřice ve složení Gabriela Capová, Martina Dubovská, Ondřej Berndt a Filip Forejtek vypadla v osmifinále s Itálií.

Švýcarští lyžaři se radují z triumfu v závodě družstev
Švýcarští lyžaři se radují z triumfu v závodě družstev

Jediný český bod získala v závěrečné soutěži alpských lyžařů Dubovská proti Chiaře Costazzaové. Capová byla ve slalomových brankách pomalejší než Irene Curtoniová, Berndt a Forejtek jízdu nedokončili. 

Švýcarsko spolu s Holdenerovou posouval ve vyřazovací části vstříc ke zlatu také Ramon Zenhäusern, rovněž stříbrný medailista ze slalomu. Zbývajícími členy sestavy byli Denise Feierabendová a Daniel Yule. 

Sjezdařská reprezentace ze země helvétského kříže posbírala na svazích celkem 7 cenných kovů. Stejný počet má i Rakousko, které ovládlo hodnocení zemí se třemi zlaty, a Norsko. Pro Seveřany to byla na Hrách v Pchjongčchangu už 38. medaile, což je nový rekord. Dosud nejvíce v historii ZOH posbírala reprezentace USA ve Vancouveru před osmi lety.

Řada špičkových lyžařů týmový závod vynechala. Rakušanům chyběla největší hvězda Marcel Hirscher, za USA například nestartovala mistryně světa ve slalomu Mikaela Shiffrinová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.