ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Pauláthová: Ve sjezdu do kombinace jsem si zažila peklo

Velikost textu:

Kateřina Pauláthová se v první sezoně po operaci kolene dočkala 17. místa v olympijském kombinačním závodě. Ze sjezdu měla obavy a trochu nervózní byla i při slalomu, ale dokončila ho. Na rozdíl od obřího slalomu, na který se těšila nejvíc. Zradilo ji však zdraví.

Kateřina Pauláthová
Kateřina Pauláthová

"Ve sjezdu jsem si opravdu zažila peklo. Jak ho netrénuju, tak jsem z něj byla docela vystresovaná a měla jsem trošku obavy a strach. Jsem ráda, že jsem to přežila ve zdraví. Ve slalomu už nervíčky zase trochu zapracovaly, protože jsem si říkala, že jsem ty sjezdy a tréninky odjela hlavně kvůli kombinaci a nechtěla jsem z toho vypadnout, takže jsem to jela tak na 98 procent. Nicméně vím, že jsem tam mohla nechat mnohem víc," řekla Pauláthová.

Psychicky se připravit na start pro ni nebylo snadné. "Když jsem jela na rozjížděcí jízdu před sjezdem, tak spadla moje kamarádka z Francie, která měla šanci závodit pouze v kombinaci. Jela se mnou nahoru kabinkou ubrečená, protože si něco udělala s kotníkem a s kolenem. Tak jsem se ji snažila utěšovat," vypráví česká lyžařka.

Na startu samotného sjezdu potom Pauláthová musela asi čtvrt hodiny čekat, protože před její jízdou ošklivě spadla jiná závodnice a byla ošetřována na sjezdovce. "Byla jsem z toho trošku nervózní, ale snažila jsem se to nevnímat a nesesypat se z toho. Člověk se od toho musí oprostit a soustředit se hlavně na sebe, ať podá nejlepší výkon. Myslím, že na víc jsem asi neměla," říká Pauláthová.

Z trati sjezdu měla respekt. "Jela jsem asi čtvrtý pořádný sjezd v životě, první tři brány byly pro mě asi nejhorší. Říkala jsem, že když přežiju ten traverz, bude to v pohodě. Myslím, že vršek se mi povedl bezvadně, pak už dole trochu docházely síly, protože ten sjezd je opravdu dlouhý. Kombinační sjezd obvykle zkracují, nicméně tady na olympiádě ho nezkrátili, což mi jako technické lyžařce také moc nepřidalo, a sjezdařky měly výhodu," soudí Pauláthová.

Na konci dubna loňského roku absolvovala plastiku křížového vazu v koleni, rekonvalescence ale proběhla poměrně rychle. Na olympiádě se soustředila hlavně na obří slalom, v kterém ji ale zradilo tělo. "Byla jsem strašně unavená, možná nějaký virus," říká. Do sobotní týmové soutěže je nasazená náhradnice, takže ji na olympijské sjezdovce v Koreji už nejspíš závodit neuvidíme.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.