ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Kučerová: Děkovali mi, že jsem natočila nejlepší obrázky ze závodu

Velikost textu:

Nebála se toho a jako jediná ze skikrosařek si na helmu připevnila kameru. Nikol Kučerová tak divákům zprostředkovala krásné záběry z náročné olympijské tratě. Na kameru si musela chvilku zvykat. Na skocích, hrbolech a v klopených zatáčkách ale na cizí element na helmě rychle zapomněla.

Nikol Kučerová nejvýše s kamerou na helmě
Nikol Kučerová nejvýše s kamerou na helmě

"Jsem aspoň v něčem dobrá," usmála se trošku smutně Kučerová, která vypadla ve čtvrtfinále a obsadila 14. místo. S kamerou na hlavě jezdila podobně jako snowboardcrossařka Eva Samková při cestě za bronzem. "Říkala jsem si, Evka s tím jela, tak já pojedu taky. Evka je ale asi jinde," podotkla Kučerová.

S kamerou jezdila už od tréninků. "Kdybych neměla jejich kameru, tak si vezmu svoji, co mám. A točila bych na svou, takže to bylo v pohodě," řekla Kučerová. Před závodem přišli organizátoři znovu, jestli si kameru vezme i na rozjížďky. "Neomezuje mě to a oni byli hrozně rádi, protože jsem zjistila, že žádný jiný skikrosař s tím nechtěl jet. Aspoň mi děkovali, že jsem natočila nejlepší obrázky ze závodu," dodala.

Natočené záběry slouží skikrosařkám k lepšímu nastudování trati. I Kučerová si tréninkové jízdy v olympijské vesnici s trenéry večer pouštěla. A chtít bude i záběry ze závodu. "No jasně. Pak ale budu možná zkoumat, kde jsem udělala tu chybu, a budu ještě víc naštvaná," řekla ke čtvrtfinálové jízdě, v které dojela poslední.

Sjede to tak dvacet holek

Olympijskou trať označila za těžkou. "Na druhou stranu i hezkou," doplnila. První dny ale skikrosaři létali nebezpečně daleko a několik mužů se při závodu vážně zranilo. "Jo, asi už to trochu přehánějí. Dá to dvacet holek. I kdyby nás tady bylo víc, tak by ty holky odpadaly v trénincích. Už není víc holek, co by to sjely," upozornila.

Den před závodem se ale změnily podmínky. Byla větší vlhkost, pod mrakem a skikrosařkám to jelo dobře. Noc před závodem ještě nasněžilo a najednou se vše změnilo. "Měly jsme jednu tréninkovou jízdu a šly do závodu. Najednou jsme všechny zkoumaly, jak moc musíme zdupávat, celý se to dělalo jinak. To je těžký, snowboarďáci mají strašně tréninkových jízd, my jich měly dohromady před kvaldou pět."

Právě omezení tréninkových jízd považuje Kučerová za špatné rozhodnutí ve skikrosu obecně. Když začínala, mohlo se v tréninku jezdit neomezeně třeba dvě hodiny. "To byla jedna věc, která mě na skikrosu začala strašně bavit. Já si dala třeba šest jízd a byla zábava. Teď se musíme fakt soustředit, protože máme dvě jízdy na najetí, další den třeba jednu a jede se závod," uvedla.

Bude to její poslední olympiáda? "Dojezdím sezonu a uvidím. Asi bych ještě jednu chtěla," uvažovala osmadvacetiletá závodnice, která si nejlepší výsledek na vrcholné akci připsala šestým místem na mistrovství světa 2015 v Kreischbergu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.