ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Forejtek: Svou disciplínu na lyžích teprve hledám

Velikost textu:
aktualizováno 22. 2. 2018 20:02

Lyžař Filip Forejtek nepovažuje své výsledky v Pchjongčchangu za žádnou tragédii. Sám říká, že se ještě nerozhodnul, která disciplína je ta jeho. Sám startoval na olympiádě hned ve třech kategoriích – obřím slalomu, superobřím i sjezdu.

Filip Forejtek
Filip Forejtek

"Asi jsem se ještě nenašel, jaká disciplína mi nejvíce vyhovuje," říká s lehkým úsměvem český lyžař. Od mala jezdil obří slalom, v juniorech se mu podle jeho slov dařily sjezdy a občas se mu vydaří slalom. "Myslím si, že jsem spíš sjezdař, ale ještě nejsem úplně vyhraněný. Myslím, že můžu ještě nějakou dobu jezdit všechno," bilancuje mladý český lyžař. V obřím slalomu skončil na Hrách jednatřicátý a v superobřím dojel čtyřiatřicátý v pořadí.

Jeho poslední disciplínou na OH byl slalom, v němž se Filipu Forejtkovi nepodařilo dokončit první kolo, stejně tak ale v prvním kole skončili i další čeští reprezentanti Ondřej Berndt, Jan Zabystřan i Adam Kotzmann. Závod ale nedokončila celá řada soutěžících včetně dvou favoritů.

Rezervy mám, ale v budoucnu se chci prát o medaile

Slalom vyhrál André Myhrer a stal se nejstarším olympijským medailistou v této disciplíně. K vítězství pětatřicetiletému Švédovi pomohlo i selhání mistra světa Marcela Hirschera z Rakouska a Nora Henrika Kristoffersena.

"Ani kopec ani sníh nebyly nijak rozdílné od běžných závodů, ale ta stavba byla taková, že to šlo hodně rovně, brány přicházely hodně rychle za sebou, potom tam byly náhlé změny rytmu a hodně lidí na to nestačilo hodně rychle zareagovat," řekl své hodnocení trati Filip Forejtek.

Do budoucna doufá, že zapracuje na svých rezervách a zlepší se natolik, aby jednou mohl jezdit o medaili. "Pokusím se o to," říká po svém olympijském startu naděje českého lyžování. Dvacetiletý Filip Forejtek skončil jednatřicátý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.