ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Jordánovo zranění se lepší. Když si budu úplně jistý, tak budu hrát, říká

Velikost textu:

V sestavě pro semifinálové utkání proti Rusům by se měl objevit také obránce Michal Jordán. Český bek nenastoupil do čtvrtfinálového duelu se Spojenými státy kvůli svalovému zranění na noze. Jordánův stav se však zlepšil a podle jeho slov je připraven nastoupit.

Michal Jordán (vpravo) v zápase proti Kanadě
Michal Jordán (vpravo) v zápase proti Kanadě

"Dneska to bylo o dost lepší. Absolvoval jsem celý trénink a noha vypadá dobře," řekl Jordán, který v úterý předčasně ukončil přípravu. "Trošku mě píchlo ve svalu," vysvětlil obránce Chabarovsku.

"Kdyby to nebylo stoprocentní, tak bych to určitě řekl trenérům. Jsme tu jako tým a do toho risku, že bych to klukům pokazil, nepůjdu. Když si budu úplně jistý, že ta noha je dobrá, tak budu hrát," sdělil Jordán.

Odchovanec Zlína ve středu figuroval na soupisce, na předzápasovém rozbruslení ale zjistil, že není schopen hrát. Jeho místo zaujal Ondřej Vitásek. "Domluvili jsme se, že když ta možnost je, tak to půjdu zkusit," uvedl Jordán.

Při zápase, který český národní tým vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech, byl v kabině. Tvrdil, že na tribuně by byl ještě nervóznější. "Bylo to šílený a nevím, jestli bych to chtěl ještě někdy zažít. Chodil jsem tam jako tygr v kleci," pousmál se Jordán.

Pokud se jeho zdravotní stav nezhorší, v pátek bude na ledě čelit ruským útokům. "Jsou velmi silní do útoku. Mají to poskládané ze dvou KHL týmů a jsou tak sehraní. Věřím ale, že když tam necháme všechno, budeme skákat do střel a Francík (Pavel Francouz) zase zachytá, tak máme šanci uhrát dobrý výsledek a postoupit," doplnil Jordán.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.