ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Psychologická válka Rusů: Nedovolené natáčení tréninku i snaha o výměnu dresů

Velikost textu:

Přípravy na semifinále hokejového turnaje vrcholí a dochází také k nepříjemným situacím. Český trénink narušili zástupci ruských televizí a médií, kteří si chtěli přípravu českých hokejistů i přes zákaz natáčet. Vedení národního týmu si totiž u direktoriátu turnaje prosadilo, že jejich tréninky nesmějí snímat zahraniční televize. Rusové se také neúspěšně pokusili o předzápasovou výměnu barvy dresů, neboť v semifinálovém duelu mají nastoupit poprvé na turnaji v bílé sadě.

Český trénink
Český trénink

Český tým se v semifinále utká právě se sbornou, řada zástupců ruských televizí a médií proto přišla na trénink. Manažer Jan Černý a tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund tak několikrát museli upozorňovat kameramany i redaktory, že trvají na dodržení pravidel.

"Na direktoriátu jsme se dohodli, že necháme tréninky pro média i ostatní otevřené, že to nebudeme selektovat. Natáčet se ale nesmí. A dvakrát nebo třikrát jsme to během olympiády zdůraznili," řekl Černý, který hned v úvodu ruské televizi zabránil v nahrávání i svým tělem.

"Samozřejmě, že je to psychologická válka. Dělají, že tomu nerozumí. Přitom doteď tady nebyli, naše tréninky si nikdo nenahrával. Jak jsem řekl, není to povolené," podotkl Černý s tím, že trenéři soupeřů mohou přípravu bez problémů osobně sledovat.

Dva členové ruského realizačního týmu také na tribuně byli. "Mohou si klidně dělat zápisky. Ale aby to natáčela televize? Pak jim to klidně může dát," řekl.

Češi nastoupí v pátek proti ruským hokejistům v červených dresech a stejně jako ve všech čtyřech předešlých zápasech budou mít levou střídačku. Jako lépe postavený tým v základní části totiž měli právo volby. Rusové se to ale ráno pokoušeli změnit.

"Přišli s tím, že si vyměníme dresy i střídačku. Sedíme vedle sebe a on na mě: Máte pěkné bílé dresy. Tak říkám: A co? On, a co pravá střídačka?" popsal Černý ranní sezení, ve kterém mu kolega v nadsázce za výměnu nabídl i 100 eur. "Tak jsem se ho zeptal, jestli nemají v Rusku krizi," pousmál se.

Trenér Josef Jandač bral dění na tribuně s nadhledem. "Já to neřeším. Nemělo by se to natáčet. Ale Rusové si to natáčí, skautují, každé mužstvo to dneska řeší," dodal Jandač.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.