ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Můžeme bojovat jen o místa za ní, řekla o Ledecké Němka. Její kolegyně je odvážnější

Velikost textu:

Stačí se podívat do statistik a je jasné, kdo bude v boji o zlato jasnou favoritkou. Ester Ledecká v paralelním obřím slalomu ovládla 33 z 34 posledních duelů, ať už to bylo ve Světovém poháru, nebo mistrovství světa. Dominanci české hvězdy by ale rády ukončily Němky, které si na druhou stranu uvědomují, že to bude více než těžký úkol.

Ester Ledecká
Ester Ledecká

Jedinou výjimkou bylo na konci ledna čtvrtfinále v bulharském Bansku, kde Ledecká upadla. Němka Ramona Hofmeisterová je díky tomu jediná, kdo se od prosince 2016 může pochlubit tím, že nad ní vyhrála v přímém souboji.

"Byl to úžasný pocit. Aspoň vím, že není neporazitelná," řekla jednadvacetiletá německá jednička. Při absenci Ledecké vyhrála obří slalom ve slovinské Rogle a po Hrách ji může ve dvou zbývajících závodech ještě připravit o celkové vítězství.

Třetí je v hodnocení Světového poháru další Němka Selina Jörgová, ta ale v zaváhání Ledecké příliš nevěří. "Ona jen opravdu výjimečně dělá chyby. Můžeme bojovat jen o místa za ní," řekla Jörgová, která vůbec nešetřila slovy obdivu na adresu české soupeřky.

"Můžeme se od ní hodně naučit. Psychicky je silnější a také si za všech okolností udržuje odstup od ostatních," řekla Jörgová.

I Hofmeisterová prý má před Ledeckou respekt. "Má výjimečný talent, což dokázala i na lyžích. Na něco tak bláznivého já nemohu ani pomyslet. Ale na start půjdu s tím, že jí další zlato nedám zadarmo," slíbila největší soupeřka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.