ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Vonnová: Miluju ten tlak, skoro se dusíte, ale jedete a věříte v medaili

Velikost textu:

Chtěla zlato, má bronz, ale americká sjezdařská legenda Lindsey Vonnová je přesto se třetím místem v olympijském sjezdu spokojená. Ve třiatřiceti letech se stala nejstarší medailistkou v historii ženských sjezdařských disciplin na Hrách.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Ve sjezdu ztratila slavná Američanka na vítěznou Sofii Goggiaovou z Itálie 47 setin, ale na stupních vítězů nechyběla. "Byl to emotivní den, protože tohle asi byl můj vůbec poslední sjezd na olympiádě. Ale jsem na bedně a mám z toho velkou radost," řekla Vonnová, která ještě bude startovat v kombinaci, ale vzhledem k tomu, že slalom v poslední době příliš netrénovala, medaile by byla velkým překvapením. 

V roce 2010 na ZOH ve Vancouveru získala Vonnová zlato ve sjezdu a bronz v superobřím slalomu. Před čtyřmi lety v Soči chyběla poté, co si podruhé přetrhala vazy v koleni. A zdravotní problémy přiblížily konec její úspěšné kariéry.  

"Miluju závodění na olympiádě. Miluju ten pocit, když stojíte na startu, cítíte obrovský tlak, skoro se dusíte, a přesto se přinutíte dát tomu úplně všechno a spustit se z kopce a věříte v medaili," popsala dvojnásobná mistryně světa pocity na startu závodu.  

"Strašně mi to bude chybět, kéž bych mohla dál lyžovat. Kéž by mě tělo nebolelo tak, jak mě bolí," dodala.  

"Soči jsem po druhé operaci kolene sledovala z gauče a většinou jsem v té době byla psychicky dole. Ale být zase na olympiádě, navíc na stupních vítězů, je neuvěřitelné," prohlásila. "Moc jsem chtěla vyhrát pro dědu (který zemřel loni v listopadu), ale myslím, že by měl radost i z bronzu. Moje rodina je na mě pyšná a i já jsem na sebe pyšná. Tenhle bronz má pro mě cenu zlata," dodala. 


Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.