ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Fialková předvedla kolaps a těžko hledala slova. Musel se mi vychýlit dioptr, plakala

Velikost textu:

Biatlonistka Paulína Fialková předvedla na prvním úseku úterní smíšené štafety totální kolaps při střelbě. Slováci poté v závodě skončili. Jediný zásah z osmi výstřelů si nedokázala vysvětlit. Snad jen tím, že se jí vychýlil dioptr. "Nevím, co se tam stalo," hlesla.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková
Slovenská biatlonistka Paulína Fialková

Pětadvacetiletá Slovenka byla navíc tak vyvedena z míry, že místo čtyř trestných okruhů po ležce absolvovala jen tři a dostala navrch dvouminutovou penalizaci. "Snažila jsem se reagovat. Nevím, jestli jsem měla něco s dioptrem. Nespadlo to, cvakala jsem, zase nic. Větrem to nebylo. Ten pocit bezradnosti, co jsem tam zažila, nepřeju nikomu," líčila v slzách pro slovenskou televizi.

Na koberci bezradně dlouho ležela, při stojce pak přidala ještě jedno trestné kolo a celkově měla hrůznou bilanci trestných kol a dobíjení 5+6. Anastasii Kuzminové předala se ztrátou téměř šesti minut na čelo a majitelka tří medailí z korejských her Kuzminová byla záhy stažena ze závodu. Matej Kazár a Martin Otčenáš se připravovali zbytečně.

Fialková přitom byla na olympiádě v Koreji před pár dny pátá ve vytrvalostním závodu. Tam se dopustila při střelbě jediné chyby. "Chci se omluvit všem, i celému Slovensku," plakala. Trenérům pak oznámila, že ženskou štafetu rozhodně nepoběží. Ti však slíbili, že šanci na reparát ve čtvrtek dostane.

Slovesnký prezident Andrej Kiska navíc Fialkové vzkázal, ať nesmutní: "Hlavů vzhůru," uvedl na sociálních sítích.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.