ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Kombinace se přesouvá na čtvrtek, Shiffrinová kvůli tomu nepojede sjezd

Velikost textu:
aktualizováno 19. 2. 2018 14:05

Organizátoři nechtějí po zkušenostech z úvodních dnů olympijských her ponechat nic náhodě a reagují na předpověď počasí. Kombinační závod žen ve sjezdovém lyžování se proto v Pchjongčchangu pojede o den dřív, pořadatelé ho přesunuli z pátku na čtvrtek. Ve stejný den se tak budou v Koreji v alpských disciplínách rozdělovat dvě sady medailí, na programu je totiž i slalom mužů. Americká hvězda Mikaela Shiffrinová kvůli úpravě programu vzdala start ve středečním sjezdu.

Jedna ze závodnic při tréninku sjezdu
Jedna ze závodnic při tréninku sjezdu

Podle upraveného programu začnou čtvrteční soutěže ve 2:00 SEČ prvním kolem slalomu mužů ve středisku Jongpchjong. Ženy odstartují v Čongsonu ve 3:30 sjezdem. Druhé kolo mužského slalomu je naplánováno na 5:30, ženy pojedou kombinační slalom od 7:00.

Počasí komplikuje v Pchjongčchangu program alpského lyžování od začátku Her. Kvůli silnému větru se překládal sjezd mužů i slalom žen, superobří slalom, který ovládla Ester Ledecká, měl v sobotu hodinové zpoždění. Tentokrát je na vině předpověď varující před sněžením a špatnou viditelností.

Vedoucí žena Světového poháru Shiffrinová, jež zahájila soutěže v Pchjongčchangu triumfem v obřím slalomu, se rozhodla soustředit na kombinaci.

Z vysněného útoku na pět zlatých medailí, o kterém mluvila před čtyřmi lety v Soči, tak po nepovedeném slalomu nic nezbylo. V Koreji nakonec nastoupí jen do tří závodů. "Ačkoliv bych moc chtěla v olympijském sjezdu nastoupit, je pro mne vzhledem ke změně programu důležitější soustředit energii na přípravu na kombinaci," uvedla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.