ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Francouzi měli v krátkém tanci smůlu, Papadakisové se rozepnul kostým

Velikost textu:

Bude to ještě velký souboj. Zatímco Kanaďané Tessa Virtueová a Scott Moir zajeli krátký tanec ve světovém rekordu, jejich francouzští rivalové Gabriellá Papadakisová a Guillaume Cizeron za nimi zaostali o 1,74 bodu. Dvaadvacetiletá Francouzka procházela mixzónou v slzách. Hned na úvod krátkého programu se jí totiž rozepnuly šaty a během jízdy měla co dělat, aby předešla ještě větším problémům.

Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron
Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron

Po deseti sekundách krátkého tance se rozepnula horní část kostýmu držícího za krkem. Jen tenká ramínka na zádech zabránila tomu, aby se šaty posunuly ještě výrazněji a odhalily její hrudník. "Bylo to těžké. Je to poprvé, co se mi něco podobného stalo. Snažila jsem se udržet koncentraci a dojet bez toho, aby se stalo ještě něco dalšího," řekla.

Pak už nechala odpovídat svého třiadvacetiletého partnera Cizerona. "Když vezmeme v úvahu tu záležitost s kostýmem, tak to byla skvělá jízda. To je něco, na co se nemůžete v hlavě na začátku programu připravit. Nejsme extrémně zklamaní, ale mohli jsme bez toho problému zajet lépe," řekl.

Kanaďané vedení po krátkém tanci nepřeceňují. Vědí, že se bude rozhodovat ve volném tanci. Virtueová a Moir posunuli vlastní světový rekord na 83,67 bodu. "Je to něco, na co jsme opravdu hrdí. Tohle je cíl každého sportovce, aby sem přijel a odvedl to nejlepší, co může," řekl třicetiletý Moir. Ve volném tanci je ale ve hře více bodů. "Víme, že naše práce ještě není hotová. Je to dlouhý závod. Opravdu chceme získat tohle individuální zlato," doplnil krasobruslař, který s Virtueovou pomohl v Pchjongčchangu Kanadě k triumfu v soutěži družstev.

Na rozdíl od loňského mistrovství světa, kde Francouzi v krátkém tanci nabrali na Virtueovou a Moira ztrátu 5,54 bodu, však tentokrát zůstali ve hře o zlato. Mají manko 1,74 bodu. "Dva body je možné dotáhnout. Když zajedeme svoje maximum, máme šanci vyhrát," uvedl Cizeron. Navíc letos je francouzský volný tanec hodnocen rozhodčími lépe než ten kanadský.

Na první medaili ze světové akce útočí Madison Hubbellová a Zachary Donohue, kteří jsou průběžně třetí. Jejich maximem na MS je šesté místo z roku 2016 a poprvé se probojovali do amerického olympijského týmu. "Chvíli nám trvalo, než jsme se sem dostali, ale jsme silní a budeme bojovat. Jsme ve skvělé pozici pro zítřejší závod a těšíme se, že ze sebe ukážeme ještě víc," řekl sedmadvacetiletý Donohue.

Před volnými tanci mají Hubbellová a Donohue náskok pouhých dvou setin bodu před zkušenějšími krajany Maiou a Alexem Shibutaniovými, kteří mají na kontě tři medaile z MS. Také oni byli ze svého krátkého tance nadšení. "Tohle bylo olympijské představení, jaké jsme hledali. Po soutěži družstev nám narostlo sebevědomí. Chtěli jsme si to jen užít a bylo to ještě lepší, než jak jsme bruslili minulý týden," řekla dívčí polovina sourozeneckého páru.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.