ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Otvírali jsme to, hledali Mansourová a Češka příčiny konce po krátkém tanci

Velikost textu:

Český taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka končí na Hrách už po úvodním krátkém tanci, i tak si ale krasobruslaři start na vrcholné akci užili. Kanadsko-česká dvojice možná trochu doplatila na skutečnost, že se na ploše Ledové arény v Kangnungu představila jako úplně první. "Není to nejlepší. Ať chceme nebo ne, v dalších jízdách už rozhodčí budou tahat jiné známky. Když jedete úplně první, nevědí ještě, jaké známky nasadit," řekl Češka.

Taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka
Taneční pár Cortney Mansourová, Michal Češka

Mansourová a Češka při olympijské premiéře známkou 53,53 bodu zaostali téměř o bod a půl za nejlepším krátkým tancem sezony. Za postoupivšími páry o něco ztráceli v technice, ale výraznější manko nabrali ve druhé sadě známek. Nakonec je od startu ve finálovém programu dělilo necelých šest bodů.

"V technické známce jsme porazili ukrajinský pár, který byl desátý na Evropě, ale v druhé známce nás předčili o šest bodů. To je prostě krasobruslení, s tím nic neuděláme. Celý závod jsme otvírali, takže tak. Ale jsme spokojeni," pokrčil rameny pětadvacetiletý krasobruslař. "S tím, jak jsme zajeli, jsem ale spokojená," doplnila ho Mansourová.

Krasobruslařské závody začínají na olympiádě nezvykle již dopoledne, brzký start tak posunul i budíček českých reprezentantů. "Když jsme viděli los, nebyli jsme nadšení, že jedeme první. To není nikdy nejlepší. Ale pak jsme si řekli, že to pojmeme tak, že je super zahajovat olympijskou soutěž," řekla Mansourová. "Když nejste mistři světa..." dodal Češka.

Mansourová s Češkou jsou v dějišti olympijských her již dva týdny, část pobytu však strávili v Soulu, kam odjeli trénovat. V Kangnungu totiž neměli k dispozici dostatek času na ledu.

"Bruslili jsme tam v olympijském parku a i tam bylo hodně olympijské symboliky. Pro mě je to zatím nezapomenutelný zážitek, užíváme si tu každý den. I jednotlivé drobnosti, jako sbírání odznáčků, focení v olympijských fotobudkách," uvedla Mansourová.

Nadšený byl i Češka. "Můžeme se setkávat se všemi sportovci, bydlet s hokejisty. Cortney bydlí s Martinou Sáblíkovou, pro ni to není tak významné, ale já jí záviděl," dodal Češka s úsměvem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.