ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Březina: Těžko se závodí proti sedmnáctiletým klukům. Pocitově to byly ale mé nejlepší Hry

Velikost textu:

Oproti olympiádám v Soči a Vancouveru, kde byl desátý, si celkově pohoršil a skončil šestnáctý. Michal Březina však své poslední Hry kariéry označil zatím za ty nejpovedenější. V krátkém programu i ve volné jízdě si zajel sezónní maxima, podle něj se ale ukázalo, že s mladou generací se v 27 letech soupeří těžko. Končit zatím ovšem neplánuje, minimálně do příští sezony si aktivní kariéru ještě protáhne.

Michal Březina
Michal Březina

"Pocitově to byla nejlepší olympiáda, jezdilo se mi tady strašně dobře. A hlavně se mi jelo klidně. V samotných jízdách jsem nad ničím nepřemýšlel a program jsem si užil," řekl Březina, který byl po první části závodu devátý a po volné jízdě se i přes solidní výkon propadl.

"Mám dobrý pocit, že jsem zajel jízdu hodnou olympijských her. Nemám si na co stěžovat, i když bych byl radši, kdyby tam ta jedna chybička nebyla a byla to čistá jízda. Ale myslím si, že s jedinou velkou chybou v celém dvoudílném závodě na mé poslední olympiádě žít dokážu," pousmál se sedmadvacetiletý krasobruslař, který zaváhal u čtverného salchowa.

Jízdy Březiny a výkony jeho konkurentů dokumentovaly rozdíl oproti krasobruslení před osmi lety a nyní. Se současným výkonem by ve Vancouveru bojoval o medaile, v Pchjongčchangu byl až ve druhé desítce pořadí.

"Je pravda, že kdybych takhle zajel ve Vancouveru, nebylo by to desáté místo, ale asi mnohem výš. Svět se posunuje, na každé olympiádě je to těžší a těžší. Ale musíme se na to dívat tak, že ten svět se musí posunovat. Nejde to, aby sport stagnoval na určité úrovni," podotkl Březina realisticky.

Jedinou jeho šancí, jak udržet krok s nejlepšími, je zajíždět své stávající čisté jízdy. "Protože v 27 letech se těžko závodí proti klukům, kterým je sedmnáct a skáčou šest čtverných skoků," řekl Březina a poukázal na svého tréninkového kolegu Nathana Chena, který právě šest čtverných skoků na olympiádě skočil.

"Strašně dobře se na to dívá. Pro mě je to ale těžké, mladší mají trošku víc síly. Ale na druhou stranu, už jsem viděl hodně mladších kluků, co se mnou závodili a už nejezdí. Já jsem pořád tady," poukázal Březina na svou dlouhověkost a vyrovnané výkony.

V minulých týdnech brněnský rodák několikrát uvedl, že o své budoucnosti se rozhodne až po březnovém mistrovství světa. Po vystoupení na olympiádě přiznal, že zřejmě bude závodit dál. "Myslím, že ještě rok tomu určitě dám, protože když tréninky budou pokračovat, jak mi zatím jdou, tak se budu zlepšovat. Když vydrží tělo, vydržím rok i já," řekl bronzový medailista z roku 2003, který má na kontě dvě čtvrtá místa ze světových šampionátů a těsně pod stupni vítězů skončil třikrát i na ME.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.