ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Švédsko dál vládne curlingovým turnajům, Kanaďanky poprvé vyhrály

Velikost textu:

Švédové ani Švédky zatím na olympijském turnaji nezaváhali. Severští curleři přehráli ve šlágru 5:2 Kanadu. I přes historické vítězství drží poslední příčku domácí Korejci. Jejich kolegyně naopak po třetím triumfu bojují o play-off.

Švédské curlerky
Švédské curlerky

Vyrovnaný duel dvou týmů z čela mezi Švédy a Kanadou rozhodl šestý end. Kanadský skip Kevin Koe nezahrál přesně a nechal soupeři ukrást dva body.

Situace za prvními dvěma celky je hodně vyrovnaná. Švýcaři přehráli Nory v těsné koncovce 7:5, podobně se vyvíjel i duel mezi Japonskem a Itálií. Také ten vrcholil až v desátém endu a nakonec se z výhry 6:5 radovali asijští hráči.

Švédské curlerky mají zatím bilanci 5 výher a žádné porážky. Tým kolem skipky Anny Hasselborgové vyzrál na zatím tápající Švýcarky 8:7.

Důležitost turnaje si uvědomují všechny curlerky a skóre tomu odpovídá. Diváci v aréně v Kangnungu vidí vyrovnaná klání. Velká Británie přehrála Dánsko 7:6 a stejným výsledkem skončila i utkání mezi Spojenými státy a celkem olympijských sportovkyň z Ruska a také Čínou a Japonskem.

Asijským hráčkám se zatím daří, i domácí fanoušci tak mohou dál doufat v semifinále. Na Korejky si nepřišly ani zkušené Britky v čele se skipkou Eve Muirheadovou.

První vítězství po čtyřech odehraných zápasech si na své konto připsaly Kanaďanky. Skipce Rachel Homanové se doposud moc nedařilo, ale zápas se Spojenými státy měla od počátku pod kontrolou. Američanky brzy kapitulovaly a odešly z ledu z výpraskem 3:11.

Výsledky curlingu

Muži:

Korea - Velká Británie 11:5, Švédsko - Kanada 5:2, Švýcarsko - Norsko 7:5, Japonsko - Itálie 6:5.

Pořadí: 1. Švédsko 5 výher/0 porážek, 2. Kanada 4/1, 3. Švýcarsko 3/2, 4. Japonsko a USA 2/2, 6. Velká Británie a Itálie 2/3, 8. Norsko a Dánsko 1/3, 10. Korea 1/4.

Ženy:

Švédsko - Švýcarsko 8:7, Velká Británie - Dánsko 7:6, USA - OSR 7:6, Čína - Japonsko 7:6, OSR - Japonsko 5:10, Čína - Dánsko 10:7, Korea - Velká Británie 7:4, USA - Kanada 3:11.

Pořadí: 1. Švédsko 4/0, 2. Japonsko 4/1, 3. Korea 3/1, 4. Velká Británie a Čína 3/2, 6. USA 2/3, 7. Švýcarsko a Kanada 1/3, 9. OSR a Dánsko 1/4.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.