ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Dvě kanadské tváře. Curleři válí, curlerky mají na kontě tři porážky

Velikost textu:

Zatímco favorizovaní kanadští curleři procházejí zatím olympijským turnajem sebejistě, jejich kolegyně překvapivě ve třech zápasech klopýtly a budou mít velké starosti s postupem do play-off. Stoprocentní vedle Kanaďanů zůstávají Švédové, jejich týmové kolegyně a Japonky.

Kanadská skipka Rachel Homanová
Kanadská skipka Rachel Homanová

Kanaďanky přitom měly našlápnuto proti Dánkám k vítězství, jenže skipka Rachel Homanová zkazila v extra endu poslední kámen a nechala Seveřankám na kruzích jeden lepší. To znamenalo první dánskou výhru (9:8).

Domácí Korejky, které kanadský tým přehrály už včera, si vyšláply na další favoritky. Švýcarky vedené skipkou Silvanou Tirinzoniovou od začátku marně hledaly tu správnou taktiku a dotahovaly. Cíl zůstal nesplněn a Korea se mohla radovat z vítězství 7:5.

Dramatickou bitvu svedly Švédky s olympijskými sportovkyněmi z Ruska. Rozhodovalo se až v extra endu a silnější nervy prokázala skipka Anna Hasselborgová, když zahrála na závěr přesné draw.

Také Švédům se podle očekávání na turnaji daří, Američany přehráli jasně 10:4. Norové si spravili chuť po nevydařeném vstupu do olympijských klání výhrou 7:5 nad domácí reprezentací. Korejci stále čekají na první radost z vítězství.

Výsledky curlingu

Muži:

Dánsko - Itálie 6:4, Norsko - Korea 7:5, Švédsko - USA 10:4, Japonsko - Švýcarsko 5:6, Švédsko - Velká Británie 8:6, Dánsko - USA 5:9, Kanada - Korea 7:6.

Pořadí: 1. Kanada a Švédsko 4 výhry/0 porážek, 3. Velká Británie, Itálie, Švýcarsko a USA 2/2, 7. Japonsko a Norsko 1/2, 9. Dánsko 1/3, 10. Korea 0/4.

Ženy:

Dánsko - Kanada 9:8, Korea - Švýcarsko 7:5, Švédsko - OSR 5:4.

Pořadí: 1. Japonsko a Švédsko 3/0, 3. Velká Británie a Korea 2/1, 5. Švýcarsko, OSR, USA, Čína a Dánsko 1/2, 10. Kanada 0/3.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.