ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Stříbro s chutí zlata. Jsem neuvěřitelně šťastná, radovala se Sáblíková

Velikost textu:
aktualizováno 16. 2. 2018 15:45

Obhajoba z toho nebyla, zlato viselo tentokrát až příliš vysoko. Přesto Martina Sáblíková byla z druhého místa na olympijských hrách nadšená. Po zdravotních problémech, které měla v průběhu sezony, a čtvrtém místě v závodu na 3000 metrů jej považovala za velkou satisfakci. Bude na co navazovat a kam se vracet – s kariérou končit nehodlá a za čtyři roky v Pekingu chce opět bojovat o další cenné kovy.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

"Vím, že spousta lidí si říká, že to není zlatý hattrick, že mi přáli zlato a abych vyhrála, ale potom, co jsem všechno absolvovala, co jsem v listopadu nemohla ujet tři kola... Pro mě má stříbro chuť zlata a ať si kdo chce, říká, co chce," řekla nadšená Sáblíková.

"Vše dokumentovalo moje chování po projetí cílem. Je to satisfakce za tři kilometry a za všechno, čím jsem si v probíhající sezoně prošla. Obrovská satisfakce! Jsem neuvěřitelně šťastná," radovala se třicetiletá rychlobruslařka, která získala již šestou olympijskou medaili. Ve sbírce má nyní tří zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou.

Rychlejší byla na pětikilometrové trati jen dvaadvacetiletá Esmee Visserová, která tak dovršila zlatou šňůru nizozemských rychlobruslařek. Časem 6:50,23 o více než dvě sekundy překonala rekord dráhy.

O skvělou atmosféru se starali i hokejisti

Velkou zásluhu na jejím úspěchu prý měla početná skupina českých fanoušků v hale, jejíž součástí byla také kompletní hokejová reprezentace, i další příznivci. "Musím poděkovat všem lidem, kteří mě drželi nad vodou. Dostala jsem statisíce, možná i miliony vzkazů a strašně mi to pomohlo. Tohle nebyla moje medaile, tohle je medaile všech, kteří za mnou stáli, kteří mi fandili a kteří dorazili dnes na stadion. Atmosféru, kterou jsem zažila před startem, už jsem hodně dlouho nezažila," uvedla.

Martina Sáblíková:

"Každá placka je dobrá a každá olympiáda má nějaký příběh i zážitek. Nemůžu dnešní stříbro řadit před zlata, ale rozhodně jej řadím před stříbro ze Soči."

K úspěchu jí pomohla i speciální motivace. Před závodem si na nizozemských webech přečetla, že na pětce tentokrát medaili nezíská. "Přiznávám, že jsem to hledala sama. Čekala jsem, že něco takového napíšou. A pomohlo mi to, já nechtěla odejít s prázdnou," usmívala se Sáblíková, která v minulosti několikrát prohlásila, že kariéru plánuje jen do konce sezony. Nyní přiznala, že bude jezdit dál.

Trenér Petr Novák již dnes ohlásil, že Sáblíková udělá vše pro to, aby se na trůn královny dlouhých tratí vrátila. "Teď se chci dát rychle dohromady. Když budu v pohodě, pak se o něčem takovém můžeme bavit. Nevím, jestli budu příští olympiádu bojovat o placku, to nedokážu říct, ale doufám, že budu na olympiádě případně po boku někoho, kdo o placku bojovat bude," uvedla Sáblíková.

MS v Amsterodamu? Tam to bude absolutně hustý

Nyní se ale chystá oslavovat dnešní úspěch a je prakticky jisté, že aktuální sezonu neukončí. V březnu chce startovat na mistrovství světa ve víceboji v Amsterodamu, kde se pojede na otevřeném olympijském stadionu. "Tam to bude absolutně hustý. Takže, i kdybych měla být desátá nebo patnáctá, tak tam pojedu," řekla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.