ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Finále sledovala o berlích. Na příští olympiádě zkusím zajet líp, slibovala Hopjáková

Velikost textu:

Takhle si start pod pěti kruhy rozhodně nepředstavovala. Pro Vendulu Hopjákovou skončil olympijský snowboardcross už v kvalifikaci, ze které měly jistotu postupu všechny závodnice. Ve druhé jízdě v Pchjongčchangu spadla a cestu reprezentační kolegyně Evy Samkové za bronzem sledovala s pohmožděným pravým kotníkem a berlemi jen z hlediště.

Ze svahu odvážejí zraněnou Vendulu Hopjákovou
Ze svahu odvážejí zraněnou Vendulu Hopjákovou

Jednadvacetiletá Hopjáková v první kvalifikační jízdě nepřekonala složitý výjezd po startu. Ve druhé už úvod překonala, ale v polovině trati spadla. "Udělala jsem chybu, špatně sešlápla bouli před klopenkou a ta mě vytrestala. Flusla mě do klopenky, já už jsem nestihla zareagovat a v klopence mě prkno jako by zamáčklo. Ohnul se mi tam kotník a narazilo se koleno," popsala snowboardistka.

Chvilku ležela na zemi a pobrekávala. "A začala řvát, ale spíš z toho šoku. Ono to docela bolelo," uvedla. Ze svahu ji odvezli na saních a po vyšetření se na závod vrátila o berlích a s dlahou. "Nemělo by to být nic vážného, jenom pohmožděné. Mám berle a na operaci to nevypadá, takže všechno v pořádku," doufá.

Šílené monstrum

Přiznala, že z náročné olympijské trati s velkými skoky měla strach. "Bylo to pro mě šíleně náročný. Evropské poháry jsou fakt malé. I svěťáky teď stavěli docela malé, protože v Evropě moc nebyl sníh. Tohle je pro mě úplně šílené monstrum, které jsem v životě neviděla, a doufám, že ani v životě neuvidím," řekla Hopjáková.

Necelou hodinu po pádu, který doma vystrašil rodinu, už myslela na olympiádu v Pekingu 2022. "Na příští olympiádě doufám, že už budu líp připravená, hlavně psychicky. Zkusím to zajet líp," řekla Hopjáková, která své blízké uklidnila krátkým telefonátem.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.