ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Svendsen řešil špatné výsledky psychologem. Takto nepojedu domů, říká odhodlaně

Velikost textu:

Zatímco ve Světovém poháru to byli právě Norové, kdo společně s Martinem Fourcadem závodům vládli, na olympijských hrách se zatím Seveřané trápí a jejich výsledky zůstávají daleko za očekáváním. Čtyřnásobný zlatý medailista Emil Hegle Svendsen dokonce kvůli tomu požádal o pomoc týmovou psycholožku.

Emil Hegle Svendsen
Emil Hegle Svendsen

"Byl jsem u ní párkrát. Po špatných závodech přišly pochybnosti a ztratil jsem sebevědomí," přiznal Svendsen. Britt Tajetová-Foxellová mu prý pomohla. Dokázat to může ve čtvrtečním vytrvalostním závodu. "Určitě to bylo přínosné. Pomohla mi připravit se na další závod, a ne se v tom babrat," dodal.

Norsko ve Světovém poháru vede mezi muži pořadí národů a v hodnocení seriálu má čtyři jména do 13. místa. Po dvou závodech ale zůstává bez medaile. Jejich slabší formu využil například i Michal Krčmář, stříbrný ze sprintu.

Svendsen, byť už má čtyři zlata z olympiád, má zatím na kontě 18. a 20. místo. "S tím přece nepojedu domů. Už se to musí otočit," dodával si sám sebevědomí vlajkonoš výpravy při slavnostním zahájení her.

Další z papírových favoritů Johannes Bö je dokonce nejhorším z Norů, dvakrát byl až ve třetí desítce. Pomoc psychologa ale nevyhledal. "Nikdy jsem u nich nebyl. To není správná cesta. Neměli bychom dělat problémy větší, než jsou," řekl čtyřiadvacetiletý biatlonista.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.