ČTsport

ČTsport
neděle 15. července 2018 Jindřich

Jiné závody kvůli větru rušili, sdruženáře na skoky pustili. Museli jsme se smát, řekli Češi

Velikost textu:

Zatímco slalom žen a vytrvalostní závod biatlonistek silný vítr odfoukl, sdruženáři na můstku odskákali, co měli. Čeští reprezentanti se tomu museli smát, ale zároveň uznávají, že jim žádné nebezpečí nehrozilo. Silné poryvy jim každopádně boj o pozice neulehčily a třeba Tomáš Portyk na ně doplatil.

Sdruženář Ondřej Pažout
Sdruženář Ondřej Pažout

"Trochu jsme se tomu zasmáli," řekl juniorský mistr světa Ondřej Pažout, jak zareagovali závodníci, když slyšeli o odkládání jiných soutěží a sami šli na můstek. "Pořadatelům ale rozumím, že to chtěli za každou cenu odjet. Už před námi pár závodů zrušili, museli je přeložit a už to nemají moc kam dál posouvat," doplnil Pažout.

V Alpensia Olympic Parku vítr také foukal, ale rozhodčí jen posunuli začátek zkušebního kola skoku o půl hodiny a 48 sdruženářů se poté startu dočkalo.

"Tady mají sítě za miliony dolarů, tak myslím, že docela fungujou. Kdyby nebyly, tak by tady nikdo neměl ani skok," prohlásil Miroslav Dvořák. Na středním můstku, na kterém se skáče kolem sta metrů, vítr výkony závodníků ale ovlivňoval. "Točilo se to a byla to trochu loterie. Někdo měl štěstí, někdo ne," pokrčil rameny Pažout.

Právě Dvořák měl při skoku na vítr štěstí. "Foukal víceméně furt proti. Někdo měl víc, někdo měl míň. Já měl dost a úplně jsem to nevyužil, šlo skočit líp," litoval. Naopak Tomáš Portyk na podmínky doplatil. "Udělal jsem nejlepší skok tady, byl jsem docela spokojený, ale nebylo štěstí. Doufám, že se to otočí," řekl Portyk.

Nebezpečí ale sdruženářům na můstku podle českých reprezentantů nehrozilo. "Pořadatelé to uhlídali. Dalo se skákat normálně," mínil Pažout.

Nárazový vítr znepříjemňoval i běžeckou část. "Když se jelo ve skupině, tak to bylo v pohodě," řekl celkově 34. Pažout. "Foukalo jak hovado a nikdo se nikam nehnal. Doufám, že se počasí umoudří, podle předpovědi se to snad má zlepšit," přál si Dvořák, který obsadil jako nejlepší z Čechů jednadvacáté místo.

Další závod mají sdruženáři na programu v úterý 20. února a skákat se bude na velkém můstku. O dva dny později se uskuteční soutěž družstev.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.