ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Hokejisté i fanoušci se dočkali. Češi vstupují do turnaje zápasem s Koreou

Velikost textu:

Historický souboj čeká českou reprezentaci v úvodním utkání olympijského turnaje. Národní tým se poprvé střetne s výběrem Jižní Koreje, která je na 21. místě žebříčku Mezinárodní hokejové federace. Svěřenci trenéra Josefa Jandače půjdou do zápasu s Pavlem Francouzem v brance a v sestavě se počítá se sedmi obránci a třinácti útočníky. Mimo sestavu zůstávají obránce Tomáš Kundrátek a útočník Dominik Kubalík. Přímý přenos utkání Česko – Jižní Korea sledujte na programu ČT sport a na webu olympiada2018.ceskatelevize.cz hned po skončení biatlonového závodu mužů.

Pavel Francouz
Pavel Francouz

"Příprava končí a začíná to, na co jsme se všichni těšili," řekl trenér Josef Jandač po tréninku, kterému předcházelo oficiální focení reprezentace. Jeho součástí již byl dodatečně nominovaný Martin Růžička, zraněný Milan Gulaš naopak odletěl domů.

"První zápas vůbec nebude jednoduchý, i když by to měla být povinná výhra. Ale je to vstupní utkání, spousta hráčů na olympiádě nebyla, což platí i o Korejcích. Ale půjdou do toho s trochu lehčími hlavami, že nemají co ztratit," předpokládá Jandač.

V brance českého týmu bude Pavel Francouz, kterého trenéři určili jedničkou. Krýt záda mu bude Dominik Furch. Národní tým nastoupí se sedmi obránci a třinácti útočníky.

přehrát video
Jaký bude hokejový turnaj na olympiádě?

"Martin se cítil dobře, proto jsme se rozhodli, že bude připravený na střídačce," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček po předzápasovém tréninku. Dodatečně povolaný Růžička přiletěl do dějiště turnaje až v úterý. "Můžeme ho zapojit do přesilovky, kdyby se nám nedařilo, proto na něj padla volba," vysvětlil Špaček.

Sedmým obráncem bude Michal Jordán. "Ještě zvažujeme, zda budeme hrát od začátku na šest, nebo sedm beků. Michal je ale univerzální, může hrát na obou stranách, takže bude jednodušší jej do hry zapojit," uvedl Špaček s tím, že Kundrátek i Kubalík můžou dostat šanci v dalších utkáních. "Čekají nás tři zápasy ve čtyřech dnech, tak uvidíme, jak se bude vše vyvíjet," podotkl.

Důležitost prvního utkání si uvědomují i samotní hráči. "Viděli jsme Korejce v Rusku na Channel One Cupu, takže to není až tak neznámý soupeř. Mají tam pár Kanaďanů, kteří jim tam tvrdí muziku, mají dobrého gólmana, jsou rychlí a brusliví, takže pro nás bude důležité dobře začít a hrát svou hru, nekoukat na to, jestli proti nám stojí Jižní Korea, nebo Kanada," uvedl obránce Ondřej Němec.

Utkání základní skupiny A začne v Kangnungu ve 13:10 SEČ.

Předpokládaná sestava:

Francouz - Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, O. Němec, Vitásek, Kundrátek, Jordán - Erat, Jan Kovář, Sekáč - Vondrka, Mertl, Červenka - Radil, Koukal, T. Zohorna - Řepík, Horák, Birner.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.