ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

V prvních zápasech mužského i ženského curlingu se dařilo favoritům

Velikost textu:
aktualizováno 14. 2. 2018 16:00

Smíšené dvojice v curlingu mají olympiádu za sebou, naplno se tak rozbíhají mužské a ženské turnaje. V úvodních zápasech se dařilo podle předpokladů favoritům. V mužském pavouku bezpečně vyhráli Američané, Švédové a Kanaďané. Curleři Švédska a Kanady nakonec zaznamenali v úvodním dni dvě výhry. Nejvyrovnanějším duelem byl souboj Britů se Švýcary, nakonec se radovali reprezentanti Velké Británie po výsledku 6:5. Mezi ženami slavily první výhry Japonky, Britky, Švédky i Číňanky.

Curling na olympijských hrách
Curling na olympijských hrách

V mužském turnaji neponechali nic náhodě hlavní favorité na medaile. Kanaďané však museli dlouho bojovat proti Italům, než po osmém endu odskočili soupeřům důležitou dvojkou na 4:2. V posledních dvou hrách si oba týmy připsaly zisk jednoho bodu, a nakonec se tak Kanada radovala z výhry 5:3.

Ještě větší drama nabídl duel Velké Británie se Švýcarskem. Tým helvétského kříže vedl po osmém endu 4:3, ale závěr zápasu vyšel lépe Britům. Ostrované otočili nepříznivý vývoj dvojkou v devátém endu, Švýcaři si následně vynutili extra end, ale v něm Britové ukončili vyrovnaný duel.

V dalších zápasech se dařilo Švédům, kteří přehráli v severském souboji Dány 9:5, a také Američanům, kteří porazili domácí výběr Koreje 11:7. Ve druhých zápasech si další výhry připsali curleři Kanady a Švédska, naopak Švýcaři prohráli po zápase s Velkou Británií také s Itálií. Premiérové vítězství slavili Japonci, kteří přetlačili Nory 6:4.

Mezi ženami se vysokými výhrami blýskly curlerky Velké Británie (proti OSR 10:3), Švédska (proti Dánsku 9:3), Číny (proti Švýcarsku 7:2) i Japonska (proti USA 10:5).

Curling:

Muži: Švédsko - Dánsko 9:5, USA - Korea 11:7, Kanada - Itálie 5:3, Velká Británie - Švýcarsko 6:5, Kanada - Velká Británie 6:4, Korea - Švédsko 2:7, Itálie - Švýcarsko 7:4, Japonsko - Norsko 6:4.

Ženy: Japonsko - USA 10:5, Velká Británie - OSR 10:3, Švédsko - Dánsko 9:3, Čína - Švýcarsko 7:2.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.