ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

"Bal se, jedeš na olympiádu." Vojáčková dostala šťastnou esemesku a už je v Pchjongčchangu

Velikost textu:

Už byla smířená, že se na olympiádu nepodívá, ale po všech různých peripetiích je tomu nakonec jinak. Kateřina Vojáčková totiž nejdřív v kvalifikace figurovala, pak z ní vypadla po přepočtu mezinárodních kvót na úkor domácí Korejky a nakonec dostala možnost startu po zranění jedné ze soupeřek. Dnes dorazila do Pchjongčchangu. "Říkala jsem si, že život jde dál. Ale jsem strašně vděčná, že to dopadlo. V sobotu mi ve tři ráno psal trenér: 'Bal se, nespi, jedeš,'" líčila jednadvacetiletá snowboardistka.

Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková

Poté, co zjistila, že vypadla z nomince, byla zklamaná dva týdny zavřená doma. "Ne, že bych trucovala, ale byla jsem hodně uzavřená do sebe, bylo to pro mě těžké období. Učila jsem se i sama se sebou bojovat, člověk musí umět přijímat i prohry, sport nedělají jen výhry," řekla.

Cítila totiž křivdu. V žebříčku mezinárodní federace FIS klesla i kvůli vážnému zranění na poslední postupové místo a věděla, že se uvažuje o zařazení čtvrté Korejky. "Podle nějakých pravidel, která sice nejsou nikde sepsaná, ale vytáhla se, má pořádající země právo až na čtyři závodníky," vysvětlovala Vojáčková.

Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková

Proto chtěla svoji pozici vylepšit v posledním kvalifikační závodu Světového poháru, ale soutěž v Laaxu byla po dlouhých odkladech kvůli počasí zrušena. A nakonec Vojáčková skutečně z kvót federace FIS vypadla. "Korejka sice měla zlomenou ruku a potvrdila účast jen na Big Air, ale ty dvě disciplíny se slopestylem se vážou na jméno, takže není možné to rozdělit mezi dvě. Tak mě to hrozně mrzelo," řekla Vojáčková.

O olympiádu málem přišla kvůli ošklivému pádu na Světovém poháru koncem listopadu v Pekingu. V Big Airu po triku Backside 3 se jí zasekla zadní hrana prkna, Vojáčková spadla a udeřila se hlavou o zem. "Vypla jsem a nevím nic," konstatovala a prozradila, že ztratila paměť z celého měsíce předtím. "Vzpomenout si nemůžu. Znám ten příběh od trenérů."

Magnetická rezonance poté ukázala, že měla poškozené blány. "Měla bych na sebe být opatrná, že prý to není úplně sranda. Ale v pohodě, jenom dva měsíce po tom, když je velkej hluk nebo když jsou blikající světla, tak se úplně necítím dobře." Ve freestyle snowboardingu je ale obtížné jezdit opatrně. "Samozřejmě se snažím, ale úrazy a otřesy mozku k našemu sportu patří," konstatovala.

Nakonec se ale zdá, že všechno dopadlo dobře. "Takovou pohádku by asi nikdo nevymyslel," usmála se Vojáčková, kterou čeká 19. února kvalifikace Big Airu. "Jsem z toho ještě trochu vyjukaná, je to pro mě nepopsatelný pocit tu být. Trochu mě mrzí, že jsem přišla o zahájení, ale myslím, že si to tu vynahradíme," dodala.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.