ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Vzdal se práce pro její sen. Teď se Kimová otci odvděčila olympijským zlatem

Velikost textu:

Pracoval jako inženýr, ale jen do té doby, než bylo jeho dceři sedm let. Pak v ní spatřil obrovský talent, který o deset let později zúročila olympijským zlatem na snowboardové U-rampě. Američanka Chloe Kimová na oplátku nejcennější kov z Pchjongčchangu věnovala svému otci Kim Čong-činovi.

Chloe Kimová slaví zlato s rodinou
Chloe Kimová slaví zlato s rodinou

Kimová na hrách v Pchjongčchangu ovládla dnešní závod v U-rampě. Čtyřnásobná šampionka zámořských X-Games se tak ve věku 17 let a 296 dnů stala nejmladší olympijskou vítězkou na sněhu. Překonala švýcarskou lyžařku Michelu Figiniovou, která v roce 1984 v Sarajevu vyhrála sjezd, když byla o 19 dní starší.

"Dneska jsem vyhrála pro celou rodinu, za všechno vděčím jí," řekla Kimová. "Můj táta toho pro mě obětoval hrozně moc. Nevím, jestli bych něco takového dokázala, kdybych byla na jeho místě. Vzdát se úplně všeho jenom kvůli snu a jenom proto, že vaše dítě miluje sport, který dělá," dodala.

Její triumf sledovali přímo v Koreji i její rodiče a Kimová na otcovu pomoc často vzpomínala. "Ale nerada o tom mluvím, protože táta se pak vždycky začne naparovat," uvedla se smíchem snowboardistka. "Teď to budu další tři roky poslouchat. Vždycky bude říkat: Pamatuješ, jak jsi o mně mluvila na tiskové konferenci," dodala.

přehrát video
Kimová ovládla v sezoně už třetí X Games v U-rampě

Kim Čong-čin, který spolu se ženou odešel z Koreje ještě před narozením dcery, přidal, že skončit v práci si mohl dovolit, protože už dokázal rodinu finančně zajistit. Přiznal, že před závodem byl velmi nervózní.

"Každý o ní sice mluvil jako o favoritce, ale nikdy nevíte, co se stane. Klidně mohla třikrát spadnout," uvedl. "Jakmile ale měla za sebou první jízdu, byl jsem v klidu a mohl jsem si užít zbytek dne," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.