ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Rusové zorganizují vlastní hry. Odměna? Stejná jako v Pchjongčchangu

Velikost textu:

Pro sportovce, kteří z rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru nemohou startovat na OH v Jižní Koreji, uspořádá Rusko alternativní zimní hry. Podobné soutěže se konaly už předloni, kdy se někteří reprezentanti kvůli skandálu se státem řízeným dopingem nesměli zúčastnit letních olympijských her v Riu de Janeiro. Vítězové obdrží čtyři miliony rublů (1,43 milionu korun), tedy stejnou částku jako zlatí medailisté z Pchjongčchangu.

Anton Šipulin
Anton Šipulin

Rusko bylo v prosinci vyloučeno z Her v Pchjongčchangu kvůli dopingovým podvodům ze Soči 2014. V Jižní Koreji přesto závodí 168 sportovců, kteří jako prokazatelně "čistí" dostali pozvánku MOV. Startují pod neutrální vlajkou a v případě triumfu se jim nebude hrát ruská hymna.

Na popud prezidenta Vladimira Putina ovšem vláda rozhodla, že sportovci nepozvaní na olympijské či paralympijské hry budou mít v Rusku vlastní soutěže v běhu na lyžích, biatlonu, jízdě na bobech, rychlobruslení a shorttracku, handicapovaní navíc i ve sledge hokeji.

O zmíněnou odměnu proto mohou usilovat například běžci na lyžích Alexander Legkov a Sergej Usťugov, biatlonista Anton Šipulin nebo rychlobruslař Viktor An.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.