ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

DEN ČTVRTÝ: Běžci ukáží svou sprinterskou rychlost. Přesnost rozhodne první finále curlingu

Velikost textu:

Soutěže zimní olympiády budou pokračovat čtvrtým dnem. České barvy se objeví v lyžařské kombinaci, běžeckých sprintech a také sáňkařské soutěži. Vyvrcholí též turnaj smíšených dvojic v curlingu, kde o zlato budou hrát Kanada a Švýcarsko. Přímý přenos z Her sledujte na webu olympiada2018.ceskatelevize.cz. Program vysílání najdete zde.

Běžci na lyžích na OH v Pchjongčchangu
Běžci na lyžích na OH v Pchjongčchangu

Běžecké lyžování – sprinty mužů a žen

Po úvodních skiatlonových závodech budou na tratích znovu běžci na lyžích. Tentokrát změří sílu sprinteři, kteří se utkají v závodě klasickou technikou. Početné bude české zastoupení – nominaci totiž získalo hned šest českých běžců, tři ženy a tři muži. Jejich cíle budou skromné, především projít z kvalifikačních jízd.

V kategorii mužů bude na zlato útočit kometa letošního ročníku Světového poháru, jednadvacetiletý Johannes Hösflot Klaebo. Mladý Nor neuspěl ve skiatlonu, kde se jen zpovzdálí desáté příčky díval, jak jeho krajané obsazují kompletní stupně vítězů. Ve sprintu bude mít svou další šanci. K hlavním soupeřům bude patřit další z Norů Emil Iversen či Ital Federico Pellegrino.

I mezi ženami má šance několik vyrovnaných závodnic. Norská reprezentace má ve startovní listině Maiken Caspersen Fallaovou či Ingvild Flugstad Östbergovou, švédský tým kontruje Stinou Nilssonovou či Hannou Falkovou. Startovat budou i excelentní klasičky Aino-Kaisa Saarinenová či Justyna Kowalczyková.

Počasí zamezilo obřímu slalomu žen
Počasí zamezilo obřímu slalomu žen

Alpské lyžování – kombinace mužů

Sjezdovému lyžování se zatím v Koreji nedaří, respektive žádný z dosud naplánovaných závodů nemohl být uskutečněn kvůli nepříznivému počasí. Budou mít nyní lyžaři více štěstí a absolvují sjezdařskou kombinaci? Jury závodu rozhodne v posledních hodinách před startem, na její rozhodnutí budou čekat i Ondřej Berndt, Jan Zabystřan a Filip Forejtek.

K hlavním favoritům se přirozeně řadí šampion především točivých disciplín Marcel Hirscher, který však ukazuje, že hravě zvládne i kratší sjezd pro kombinaci. Své šance si však hýčkají i další – Peter Fill, Kjetil Jansrud či dvojice nebezpečných francouzských lyžařů, Victor Muffar-Jeander a Alexis Pinturault.

John Morris
John Morris

Curling – finále turnaje smíšených dvojic

O první sadu medailí budou na olympijském turnaji hrát Kanada a Švýcarsko. Obě země musely o postup do finále bojovat – kanadští reprezentanti John Morris a Kaitlyn Lawesová si v semifinále poradili s norským výběrem 8:4, Švýcaři Jenny Perretová a Martin Rios zase zdolali tým olympijských sportovců z Ruska 7:5.

Oba Kanaďané už jeden olympijský triumf zažili. Lawesová byla členkou vítězného týmu na minulých hrách v Soči, Morris triumfoval doma ve Vancouveru před osmi lety. Teď mohou do své sbírky přidat premiérový titul z nové disciplíny v olympijském programu. Turnaj smíšených dvojic totiž v Koreji zažívá premiéru.

přehrát video
Geisenbergerová vede po prvních dvou jízdách soutěž sáňkařek

Saně – 3. a 4. jízdy žen

Tereza Nosková má v soutěži sáňkařek zatím daleko k postupu mezi dvacet nejrychlejších. Při svém debutu drží sedmadvacátou příčku. "Čekala jsem od toho víc, jsem ze sebe zklamaná," podotkla. Na nejlepší ztratila téměř tři a půl sekundy a je prakticky bez šance na postup do elitní dvacítky, která se kvalifikuje do závěrečné čtvrté jízdy. 

Vede hlavní favoritka – trojnásobná světová šampionka Natalie Geisenbergerová, která se v případě vítězství může stát také první trojnásobnou olympijskou vítězkou. Ještě jí však bude prohánět jedna z jejích krajanek Dajana Eitbergerová, která zajela rekord dráhy a nyní ztrácí 0,120 vteřiny na čelo olympijského závodu.

Úterní olympijský program:

02:00 U-rampa – finále žen

03:30 alpské lyžování – kombinace mužů (Berndt, Zabystřan, Forejtek)

05:10 rychlobruslení – 1500 m ženy

07:00 alpské lyžování – kombinace mužů (Berndt, Zabystřan, Forejtek)

09:30 běh na lyžích – sprint mužů a žen kvalifikace (Beroušková, Grohová, Hynčicocá, Novák, Rypl, Razým)

11:00 short track – 500 m ženy čtvrtfinále

11:25 short track – 1000 m muži rozjížďky

12:00 běh na lyžích – sprint mužů a žen finále (Beroušková, Grohová, Hynčicocá, Novák, Rypl, Razým)

14:20 rychlobruslení – 1500 m muži

15:00 saně – 3. a 4. jízda žen (Nosková)

16:00 curling – finále smíšených dvojic Kanada – Švýcarsko

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.