ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Švýcarky vyzrály na japonský výběr, Korea dostala další osmigólový příděl

Velikost textu:

Čtvrtý den olympijských her přinesl dvě utkání v rámci skupiny B ženského hokejového turnaje. V prvním duelu zdolaly Švýcarky Japonsko 3:1, v následujícím zápase Švédky smetly hokejistky Koreje 8:0. Korejský výběr na turnaji dosud nezvítězil a nedokázal vstřelit ani jednu branku. 

Radost švýcarských hokejistek
Radost švýcarských hokejistek

Švýcarský výběr přidal na olympijských hrách druhé vítězství a po Koreji zdolal také Japonsko. Vítězství Švýcarek zařídila dvěma brankami v druhé třetině Sara Benzová. Pětadvacetiletá hráčka se trefila dvakrát dokonce v rozmezí čtyř minut. Třetí trefu přidala v páté minutě třetí části Alina Mullerová. Japonky dokázaly vzdorovat pouze jediným gólem, o který se postala dvanáct minut před koncem utkání Hanae Kubová.

V utkání mezi Švédskem a Koreou nedaly Seveřanky svým soupeřkám šanci a rozdrtily je 8:0. Korejský výběr tak na olympijském turnaji inkasoval už šestnáct branek, aniž by jediný gól vstřelil. Od soupeřek ze Švédska i Švýcarska dostal shodně osm gólů. 

Seveřanky prakticky rozhodly pondělní utkání už v první třetině, když dokázaly Korejkám nastřílet čtyři branky. V zápase se blýskla dvěma brankami Pernilla Winbergová, která ještě na osmý švédský gól přihrála. Švédky jsou po výhrách nad Koreou a Japonskem stejně jako Švýcarky dosud na turnaji stoprocentní. 

Hokej - ženy:

Skupina B:

Švýcarsko - Japonsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky: 31. a 34. S. Benzová, 45. Müllerová - 48. Kubová.

Švédsko - Korea 8:0 (4:0, 1:0, 3:0) Branky: 25. a 42. Winbergová, 4. Nylénová-Perssonová, 10. Lundbergová, 11. Fällmanová, 18. Udénová Johanssonová, 42. Nordinová, 46. Stenbergová. 
   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.