ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hokejisté poprvé trénovali v Pchjongčchangu, po nemoci se připojil Vondrka

Velikost textu:

Česká hokejová reprezentace v pondělí poprvé trénovala v dějišti olympijských her v Pchjongčchangu. Na ledě již chyběl útočník Milan Gulaš, který se zranil v nedělní generálce proti Finsku a na turnaji se nepředstaví. Jeho náhradník Martin Růžička se k mužstvu připojí až v úterý. Na ledě se po nemoci objevil Michal Vondrka.

Roman Červenka a Dominik Kubalík
Roman Červenka a Dominik Kubalík

Vondrka, který byl v minulých dnech nemocný se v Koreji poprvé zapojil do tréninku. "Bylo mi mizerně a jednu noc jsem myslel, že umřu. Možná to ale bylo i tím, že jsem asi tři roky nebyl nemocný. Nejsem na to zvyklý. Teď už se ale cítím dobře, i když mám ještě mírný kašel. To už je ale nic," řekl Vondrka.

Absence Gulaše a návrat Vondrky pozměnily českou sestavu. První útok i nadále tvoří Erat, Jan Kovář a Sekáč, ve druhém trénovali Vondrka, Mertl a Červenka, ve třetím Radil, Koukal a Tomáš Zohorna. Ve čtvrtém hrají i nadále Řepík, Horák a Birner. Na pozici třináctého útočníka se posunul Dominik Kubalík.

V této sestavě, s brankářem Pavlem Francouzem, by měli Češi nastoupit ve čtvrtek proti Koreji. Kouč Josef Jandač momentálně nepočítá, že by hned na úvod využil Růžičku. "Ještě uvidíme. Zatím jsme postavili sestavu tak, jako kdyby nehrál. Bude potřebovat i nějaký čas na aklimatizaci," uvedl Jandač.

Hokejisté přijeli do Kangnungu, kde budou hrát své zápasy, krátce před polednem ze Soulu. V olympijské vesnici se však příliš rozkoukat nestihli. Ubytovali se, naobědvali a vyrazili na trénink. "Musím přiznat, že olympijská atmosféra na mě ještě překvapivě nestihla dýchnout. Možná to na nás dolehne, ale zatím se tak nestalo," řekl Vondrka.

Útočník Tomáš Mertl uvedl, že se teprve rozkoukává. "Uvidíme, až bude vše zaběhlé. Je fajn, že jsme kousek od jídelny a od středu celé vesnice," řekl hráč extraligové Plzně, který v jedenatřiceti letech startuje na první velké akci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.