ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Už je jasno: brankářskou jedničkou v Pchjongčchangu bude Francouz

Velikost textu:
aktualizováno 12. 2. 2018 11:58

Bez chyby zvládl svou roli v posledním přípravném duelu na olympijský turnaj proti Finsku gólman hokejové reprezentace Pavel Francouz a nyní má od kouče Josefa Jandače jasno: v Pchjongčchangu bude jednička. Záda mu bude krýt Dominik Furch. První utkání čeká reprezentaci ve čtvrtek, kdy se utká s domácí Koreou. Přímý přenos odvysílá od 2. třetiny program ČT sport a web olympiada2018.ceskatelevize.cz.

Pavel Francouz
Pavel Francouz

"Rozhodli jsme se tak po dohodě s trenérem brankářů," uvedl Jandač. Výsledek nedělní generálky proti Finsku, ve které Furch dvakrát inkasoval a Francouz udržel ve své polovině utkání čisté konto, podle trenéra nehrál roli. "Dohodli jsme se, že pokud se mu bude v brance dařit, tak z ní nevyleze. Takže ať tam zaleze a zůstane tam," řekl Jandač ke gólmanovi Čeljabinsku.

Sedmadvacetiletý Francouz startoval na čtyřech mistrovstvích světa, na posledních dvou šampionátech tvořil dvojici s Furchem z Omsku. V této sezoně má nejvyšší procentuální úspěšnost v KHL.

"Začátek sezony neměl optimální, v Čeljabinsku tolik nechytal. Pak se to naštěstí změnilo. Víc chytal a dostal se do formy. Na prvním (reprezentačním) turnaji to ale takové nebylo," uvedl Jandač. Ocenil i stabilní Furchovy výkony. "I proto jsme čekali. Pavel se nám nakonec zdál živější, rychlejší. Je hrozně moc poctivý. Pečlivě se připravuje," řekl.

přehrát video
Sestřih přípravného utkání Česko - Finsko s ohlasy

Jandač si uvědomuje, že Francouzovým handicapem je menší výška - měří 182 cm. "A brankáři jsou dneska obvykle vysocí. I Dominik. Pavlovi se může stát, že udělá všechno dobře, ale nad rameny mu chybí deset centimetrů. S tím nic neudělá, protože mu pánbůh takhle nandal. Dominik to umí zavřít nahoře, ale dole to takové není," uvedl Jandač.

První utkání čeká hokejovou reprezentaci ve čtvrtek, kdy se utká s domácí Koreou. Poté v základní skupině nastoupí v sobotu proti Kanadě a v neděli proti Švýcarsku. "Jestli bude chytat oba zápasy? To je strašně daleko. Zažil jsem tolik turnajů nebo trenérů, kteří zvolili jedničku a pak do toho museli sáhnout, protože jim nevyšel jeden nebo dva zápasy. Pak se z jedničky stane dvojka nebo trojka," řekl Jandač.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.