ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Z posledního místa ke zlatu. Krüger se po pádu už smířil s neúspěchem

Velikost textu:

Téměř vše bylo ztraceno, nakonec však Simen Hegstad Krüger slavil ve skiatlonu překvapivé zlato. Po pádu v úvodních metrech závodu už byl smířený s neúspěchem. Pak se ovšem nadechl k velké stíhací jízdě a nakonec měl pro něj první start pod pěti kruhy tu nejsladší tečku.

Simen Hegstad Krüger
Simen Hegstad Krüger

"Je to neuvěřitelný pocit. Je to skvělý den, který ale začal tím nejhorším možným způsobem. Po první sto metrech jsem spadl a navíc zlomil hůlku," řekl čtyřiadvacetiletý Krüger, který po pádu nabral čtyřicetisekundovou ztrátu na čelo závodu.

"Byl jsem úplně poslední a myslel jsem si, že je po všem. Hlavně proto, že od startu nasadili velké tempo. Takže jsem doufal, že v tom větru nebude chtít nikdo jet vepředu a táhnout ostatní, tempo opadne a já budu mít šanci je dojet," prohlásil.

Krüger se nakonec do závodu obdivuhodně vrátil. "Myslel jsem jenom na to, abych doběhl ostatní. Když se mi to povedlo, řekl jsem si: 'OK, tak ještě pár kol, abych se dostal do rytmu a zkusil zaútočit v posledním kole'," uvedl.

Nakonec se ale rozhodl zkusit to už v předposledním okruhu. "Věděl jsem, že budu mít šanci jen v případě, když ostatní překvapím. Že je možné tady ujet, jsem viděl včera v závodě žen," připomněl sobotní vítězství Švédky Charlotte Kallaové, která soupeřkám ujela ve stoupání asi tři kilometry před cílem.

Krüger, který má na kontě jediné vítězství ve Světovém poháru a v aktuálním ročníku mu patří až 15. příčka, si nakonec doběhl pro největší úspěch v kariéře. "Když jsem se otočil a nikdo za mnou nejel, říkal jsem si: 'Co se děje?' A potom: 'Už se neohlížej a šlapej až do konce'," dodal.

Do cíle dojel před dvojicí krajanů Martinem Johnsrudem Sundbym a Hansem Christerem Holundem. "Tři Norové na stupních vítězů, to tady asi dlouho nebylo," řekl Holund. "Bydlíme spolu v Oslu a trénujeme spolu celé léto. Je to paráda - tři kluci z Osla mají olympijský triple," přidal Sundby.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.