ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Medvěděvová posunula v krátkém programu vlastní světový rekord

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2018 06:40

Vlastní světový rekord překonala v krátkém programu Jevgenija Medvěděvová. Osmnáctiletá krasobruslařka tak posunula výběr olympijských sportovců z Ruska na druhou příčku. Po krátkých programech vede Kanada, třetí jsou Spojené státy americké.

Jevgenija Medvěděvová
Jevgenija Medvěděvová

Medvěděvová se předvedla ve znatelně lepší formě než na lednovém ME, kde nestačila na patnáctiletou krajanku Alinu Zagitovovou. Osmnáctiletá krasobruslařka, která v prosinci vynechala finále Grand Prix i národní šampionát kvůli zlomenině zánártní kůstky, za krátký program získala zhruba o dva a půl bodu více než na ME v Moskvě. Vyhrála před Italkou Carolinou Kostnerovou a Kanaďankou Kaetlyn Osmondovou.

Obhájci stříbrných olympijských medailí Kanaďané skončili na stupních vítězů ve všech krátkých programech. V tancích vládli olympijští šampioni z Vancouveru a stříbrní ze Soči Tessa Virtueová a Scott Moir, kteří se ale ještě neutkali se svými přemožiteli z finále Grand Prix Gabriellou Papadakisovou a Guillaumem Cizeronem. Francouzi totiž svůj elitní pár do týmové soutěže nenasadili.

Krasobruslení - družstva:

Taneční páry - krátký tanec: 1. Virtueová, Moir (Kan.) 80,51, 2. Shibutaniová, Shibutani (USA) 75,46, 3. Bobrovová, Solovjov (OSR) 74,76.

Ženy - krátký program: 1. Medveděvová (OSR) 81,06 - světový rekord, 2. Kostnerová (It.) 75,10, 3. Osmondová (Kan.) 71,38.

Sportovní dvojice - volná jízda: 1. Duhamelová, Radford (Kan.) 148,51, 2. Marcheiová, Hotárek (It.) 138,44, 3. Zabijaková, Enbert (OSR) 133,28.

Průběžné pořadí: 1. Kanada 45, 2. OSR 39, 3. USA 36.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.