ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Sedmnáctiletý Gerard dosáhl na zlato ve slopestylovém finále

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2018 09:29

Olympijským vítězem ve slopestylu je Redmond Gerard (87,16 b.). Sedmnáctiletý Američan předvedl nejlepší jízdu finále a stal se jedním z nejmladších olympijských vítězů v historii. Stříbro získal Max Parrot (86,00 b.), bronz patří dalšímu Kanaďanovi Marku McMorrisovi. Už v kvalifikaci vypadl Petr Horák. 

Redmond Gerard
Redmond Gerard

Gerard, který už před rokem dominoval Světovému poháru a letos v této disciplíně míří ke druhému křišťálovému glóbu, navázal na amerického vítěze ze Soči 2014 Sagea Kotsenburga. První ani druhá finálová jízda ve Phoenix Snow Parku mu přitom nevyšly a nedostal za ně ani 50 bodů, ale ve třetí se vyšvihl na špici.

"Šílené, nemohu tomu uvěřit. Ještě se chvěju, možná zimou, možná vzrušením, nevím," radoval se Gerard. "Neuvěřitelné, že jsem to v té jízdě všechno zvládl. Když jsem ustál druhý skok, řekl jsem si: 'Pojď a nezahoď to v tom posledním'," líčil vítěz. 

Parrota, který po prvenství v sobotní kvalifikaci zabral ve finále rovněž až na třetí pokus, porazil Gerard na trati se skoky a překážkami o 1,16 bodu. Za McMorrisem zůstal na čtvrtém místě Nor Staale Sandbech, jenž má z olympijské premiéry této disciplíny v Soči stříbro.

Český reprezentant Petr Horák do dvanáctičlenného finále nepostoupil, ve své kvalifikační skupině byl v sobotu patnáctý. Čeká ho ještě Big Air.

Nor Röisland si zlomil hrudní kost

V jízdách o medaile se nakonec nepředstavil ani Nor Mons Röisland. Během tréninku na finále si při pádu zlomil hrudní kost a přetrhl vazy v rameni. "Byl to nejhorší pád v mém životě," přiznal jednadvacetiletý Röisland. Ještě dnes se podrobí operaci a přijde také o závod v Big Airu.

Snowboarding:

Muži - slopestyle: 1. Gerard (USA) 87,16, 2. Parrot 86,00, 3. McMorris (oba Kan.) 85,20, 4. Sandbech (Nor.) 81,01, 5. Garcia Knight (N. Zél.) 78,60, 6. Kleveland (Nor.) 77,76, 7. Nicholson (Kan.) 76,41, 8. Bergrem (Nor.) 75,80, 9. Mattsson (Švéd.) 74,71, 10. Smits (Belg.) 69,03.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.