ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Mužský sjezd je kvůli větru odložen na čtvrtek

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2018 02:40

Sjezd mužů se na olympijské trati v Čongsonu nepojede. Pořadatelé ho zrušili kvůli silnému větru (přes 70 km/h), novým termínem je čtvrtek (od 3:00). Ohrožena byla regulérnost závodu i bezpečnost závodníků. Zároveň bylo na pátek posunuto mužské super-G.

Kjetil Jansrud
Kjetil Jansrud

Úterní kombinační závod by se měl uskutečnit podle plánu, pondělní trénink sjezdu pro kombinaci ale byl vzhledem k předpovědi počasí zrušen. "Tohle bylo v zájmu sportu, to je mimo veškerou diskusi. Bylo to jediné správné rozhodnutí. Za tak silného větru by to nebyl regulérní závod a my přece chceme mít férového olympijského vítěze," řekl Waldner.

Vítr v nárazech v horách dosahoval až 100 km/h. Pořadatelé proto navíc tři hodiny před plánovaným startem oznámili, že z bezpečnostních důvodů přestává jezdit lanovka, která dopravuje nahoru závodníky.

Není to první případ, kdy se královská disciplína sjezdového lyžování na Hrách neuskutečnila v plánovaném termínu. V Naganu v roce 1998 závod odložilo husté sněžení, ve Vancouveru před osmi lety nepustil sjezdaře do bojů o medaile déšť, po němž byla trať příliš měkká.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.