ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Měla jsem psychický blok, ale pak jsem se uklidnila, řekla Nováková

Velikost textu:

Od úvodního závodu na Hrách v Pchjongčchangu čekala víc než 28. místo. Ve skiatlonu ztratila Petra Nováková hlavně v úvodní klasické části a v cíli si postěžovala na lyže. "Servis byl dobrý, ale lyže v klasice nejely," řekla. S odstupem času to přehodnotila: "Spíš jsem měla psychický blok a to mi nedovolilo jet klasiku klidně a tím jsem se moc vyšťavila," vysvětlila v rozhovoru pro ČT.

Petra Nováková
Petra Nováková

"Tělo se cítí dobře, průdušky jsou od mrazu lehce zatažené, ale jinak v pohodě," řekla v současné době nejlepší česká reprezentantka v běhu na lyžích, která je odhodlaná v příštích závodech předvést víc. 

I s kvalitou sněhu v Koreji je spokojená. "Je to lepší než třeba v Kanadě. Hodně mi to tady připomíná evropský sníh," řekla s tím, že lyže jí na něm jely dobře. "Byly dobře připravené. Ve skejtové části jely fantasticky, odraz byl skvělý," popisovala své pocity.  

Jenže jí trochu haprovala psychika. "Byla jsem v lehkém stresu. Je to olympiáda, chcete něco předvést - máte jednu možnost. To se mi stalo asi v té první části. Trochu tam byla i nervozita, jak se poskládáme po hromadném startu. Po přezutí už jsem se ale uklidnila a ta jízda pak už vypadala úplně jinak."

přehrát video
Nováková: Sníh v Koreji mi připomíná ten evropský

Přitom přiznala, že v polovině závodu před přezouváním na bruslení si říkala: jak vůbec ujedu těch sedm a půl kilometru? "Ale jakmile jsem se přezula, tak jsem věděla, že to půjde a tu skupinu před sebou dojedu, budu v ní bojovat, a to se stalo," vysvětlovala, co jí běželo hlavou. 

Mrazivé počasí jí moc nevadí, spíš ostrý vítr. "Ten mi vadí víc než mráz. Minus deset je ještě přijatelná teplota, to se cítím v teple," tvrdí.  Přiznala, že přála zlato osmatřicetileté legendě Marit Björgenové, která nakonec skončila druhá. "Aby v počtu medailí dorovnala Björndalena a Daehlieho. Klaním se jí, i v tomhle věku dokázala, že je skoro nejlepší," dodala. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.