ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Snowboardista Horák se z kvalifikace neprobil do finále slopestylu

Velikost textu:
aktualizováno 10. 2. 2018 08:48

Česká reprezentace nebude mít zastoupení v mužském finále ve slopestylu. Petr Horák nedokázal postoupit z druhé kvalifikační skupiny, ve které obsadil 15. místo, a celkově skončil na 27. příčce. Na postupovou šestku ztratil téměř 36 bodů. Finálovou dvanáctku čeká nedělní boj o medaile.

Petr Horák
Petr Horák

Horák si na svůj první start na olympiádě musel počkat zhruba o hodinu déle, protože začátek kvalifikace byl odložen kvůli větru a technickým úpravám na trati. Možná i kvůli nervozitě pak český reprezentant hned na prvním railu upadl a po prvním kole mu patřilo 11. místo.

"Že jsem nedal tu první, tak jsem si říkal, že chci aspoň jednu odjet, ale nevyšlo to," komentoval Horák druhou jízdu, v které zaváhal na stejném místě a navíc upadl na posledním skoku. V konečném pořadí skupiny obsadil se ziskem 41,93 bodu 15. místo, od šesté příčky ho dělilo 37 bodů.

"Jsem rád, že tu můžu být. Popravdě jsem nečekal, že bych měl být vítěz olympiády, ale snažil jsem se ze všech sil. Trať je fakt těžká, bohužel to nevyšlo ani v jedné z těch závodních jízd, jak jsem chtěl. Některé tréninkové jízdy byly super, cítil jsem se dobře, i podmínky byly skvělé. Jen mě mrzí, že to nevyšlo, ale je to život, tak se z toho nebudu tak zbourávat," řekl a těšil se ještě na Big Air.

Druhou část kvalifikace, v níž Horák startoval, vyhrál Kanaďan Max Parrot (87,36). První část ovládl norský reprezentant Marcus Kleveland (83,71).

Snowboarding, slopestyle - kvalifikace:

Muži: 1. Kleveland (Nor.) 83,71 b. a Parrot 87,36, 2. McMorris (oba Kan.) 86,83 a Garcia Knight (N. Zél.) 80,10, 3. Toutant (Kan.) 78,01 a Gerard (USA) 82,55, ...15. Horák (ČR) 41,93 (ve své kval. skupině).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.