ČTsport

ČTsport
neděle 15. července 2018 Jindřich

Olympionik z Tongy absolvoval ceremoniál oblečený do půl těla

Velikost textu:

Jedním z nepřehlédnutelných účastníků zahajovacího ceremoniálu byl reprezentant Tongy Pita Taufatofua. Ten v Pchjongčchangu nastoupil na plochu stadionu stejně jako před dvěma lety v Riu do půl těla nahý – jen v tradiční zástěře a s naolejovaným vypracovaným hrudníkem.

Zatímco v Brazílii na OH v Riu startoval v taekwondu, do Pchjongčchangu se zástupce tichomořského ostrova kvalifikoval jako běžec na lyžích. "Já nezmrznu. Jsem z Tongy. Plavíme se po celém Pacifiku. Tohle je jako nic," prohlásil Taufatofua. "V Riu bylo o něco tepleji než tady, ale kdykoliv člověk dostane šanci reprezentovat svou vlast, je to skvělé," dodal.

Taufatofua se před dvěma lety svým nástupem na zahajovací ceremoniál proslavil po celém světě a začal hledat nové výzvy. Loni se dal na běžecké lyžování a na poslední chvíli se dokázal kvalifikovat do Pchjongčchangu.

"Byla to ta nejtěžší věc, jakou jsem kdy udělal. Taekwondo je intenzivní, někdo se vás snaží kopnout do hlavy. Lyžování, to je hodinové trápení," popsal svůj pohled na rozdíly mezi oběma sporty. "Máte radši krátkou nebo dlouhou bolest? Já je miluju obě," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.