ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Davis po prohraném losu o roli vlajkonoše nepůjde na zahájení

Velikost textu:

Po prohraném losování o roli vlajkonoše americké výpravy se rychlobruslař Shani Davis nezúčastní dnešního slavnostního zahájení olympijských her. Skutečnost, že si musel hodit mincí se sáňkařkou Erin Hamlinovou, označil za potupnou.

Shani Davis
Shani Davis

O roli vlajkonoše rozhoduje v USA osm svazů zimních sportů, jenže jejich hlasování skončilo remízou 4:4. V souladu s pravidly amerického olympijského výboru proto přišel na řadu hod mincí.

"Náš výbor potupně hodil mincí, aby rozhodl o svém vlajkonoši pro rok 2018. Žádný problém. Můžu si počkat až do roku 2022," napsal na Twitteru Davis, jenž na kilometrové trati získal olympijské zlato v Turíně 2006 i ve Vancouveru o čtyři roky později. Má ještě dva stříbra ze závodů na 1500 metrů.

Mluvčí rychlobruslařské reprezentace nicméně uvedl, že Davis se původně neplánoval zahájení zúčastnit. Výjimku by udělal jen v případě, že bude vybrán vlajkonošem. "Nebude pochodovat v průvodu, nikdy to neměl v úmyslu. Plně se soustředí na první závod," řekl mluvčí.

Pětatřicetiletý Davis je již na páté olympiádě. O čtyři roky mladší Hamlinová obhajuje bronz ze Soči a po hrách v Pchjongčchangu chce ukončit kariéru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.