ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Bydlí jinde, ale je skvělé, že můžeme hrát spolu, říká jihokorejská hokejistka

Velikost textu:

Když dostala studentka medicíny Caroline Park v roce 2013 e-mailem dotaz, zda by měla zájem reprezentovat Jižní Koreu v hokeji, myslela si, že je to spam. Dcera jihokorejských rodičů tehdy pracovala jako asistentka v laboratoři v New Yorku. Teprve, když zjistila, že pozvánku do rodící se ženské reprezentace přišla i další krajance, která hrála v Kanadě, začala to brát vážně.

Lední hokej žen na OH v Pchjongčchangu
Lední hokej žen na OH v Pchjongčchangu

"Odpověděla jsem a do týdne jsem letěla do Koreje, kde se tým dva týdny dával dohromady. Poté se všechno dalo rychle do pohybu, zařídili mi občanství, abych mohla oficiálně reprezentovat," vzpomínala hokejistka pro bbc.com s tím, že v tu chvíli ještě neměla vůbec jisté, že si zahraje na olympiádě. "Ale byl to sen, který se mi teď splní," dodala. 

Nyní už se v Pchjončchangu těší na start ve společném týmu se Severní Koreou, která po nedávné dohodě mezi státníky obou rozdělených zemí dodala dvanáct hráček. "Bude to skvělý okamžik," věří Park, která má za sebou přes stovku zápasů za Princeton Tigers. 

"Je skvělé, že můžeme hrát společně na olympijských hrách," konstatovala hokejistka a věří, že tým potáhne za jeden provaz. I když severokorejské hráčky bydlí v jiné části olympijské vesnice než jihokorejský zbytek týmu. "Jsme spolu na ledě, v kabině, potkáváme se při jídle, ale bydlí jinde," popsala situaci Park. "Je to určitě zajímavá zkušenost. Máme v týmu dvanáct nových hráček a je skvělé, že jsme je mohly poznat, slyšet jejich příběhy a hrát s nimi hokej," dodala. 

Přiznala ale, že rozhodnutí shora, které na poslední chvíli podstatně změnilo složení týmu, zpočátku způsobilo mezi jejími spoluhráčkami zmatek. "Neznaly jsme zpočátku všechny podrobnosti, ale později jsme zjistily, jaký to má cíl – a teď máme skvělý tým a věřím, že toho využijeme," dodala. 

Kouč týmu i některá média v pořadatelské zemi však přijaly spojení obou zemí v hokejovém týmu s nevolí. Podle nich to sníží šanci na úspěch. "Slyšela jsem o tom, ale tým se rychle přizpůsobil a teď si to hodně užíváme a myslím si, že můžeme udělat dobrý výsledek," dodala hráčka. 

"Někteří Jihokorejci ani nevědí, že máme ženskou hokejovou reprezentaci, takže se tady můžeme ukázat, zvýšit zájem o ženský hokej a přilákat víc dívek," věří Park.

Zdroj: bbc.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.