ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Hudec po prvním tréninku: Říkal jsem klukům, ať to berou jako prudší Špindl

Velikost textu:

Alpští lyžaři se poprvé seznámili s tratí pro olympijský sjezd. Čemu se podobá? Nejzkušenější z české reprezentace Jan Hudec přirovnal sjezdovku k prudšímu svahu ve Špindlerově Mlýně.

Jan Hudec na olympijské sjezdovce
Jan Hudec na olympijské sjezdovce

"Říkal jsem klukům, ať to berou jako trochu prudší Špindl. Tam to mají pod palcem, jede jim to tam, tak jsem říkal, že tady je to to samý, jen o něco víc skoků," radil Hudec před prvním tréninkem Filipu Forejtkovi, Janu Zabystřanovi a Ondřeji Berndtovi. A všechny chválil. "Máme docela dobrej tým. Kluci na to mají. Jen dostat do hlavy, že můžu něco zajet, vypilovat detaily a mohou být úspěšní," tvrdí Hudec.

"Ke sjezdům má co říct. Jsem hodně rád, že se s ním můžu bavit," řekl dvacetiletý Forejtek, který v tréninku minul jednu branku, ale měl z Čechů nejrychlejší čas. "Doufám, že večer u videa něco zajímavého řekne," těšil se Zabystřan.

Hořkosladký pocit

Šestatřicetiletý Hudec je na třetí olympiádě, ale ve Vancouveru 2010 a o čtyři roky později v Soči, kde získal bronz v super-G, reprezentoval Kanadu. Za Česko jezdí od minulé sezony, jenže měl zdravotní i materiální problémy a původně se na Hry ani nenominoval. Dostal se až jako náhradník za zraněného Kryštofa Krýzla.

"Je to trochu šílený způsob se sem dostat, takhle jsem to nechtěl. Už jsem byl smířený, že nepojedu. Až když se zranil, tak mi volali, ať se sbalím a jedu. Je to hořkosladký pocit," řekl rodák ze Šumperka po úvodním tréninku sjezdu.

Ve středisku Čongson zajel v prvním tréninku, který nejezdí všichni naplno, 66. čas a byl rád, že ho nezlobilo koleno. "Měl jsem obavy a nevěděl, jak se budu cítit, ale v pohodě. Na to, v jakém stavu je tělo a že jsem pořádně skoro vůbec netrénoval... ," připomněl Hudec i nedávné problémy se zády a plánoval také druhý trénink. "Pak se rozhodnu, jestli pojedu i poslední, nebo budu šetřit tělo na závod."

Nebezpečný sníh

Sníh na trati je přemrzlý a sjezdaři tzv. pálí skluznice. "Krystaly sněhu jsou hrozně ostré, jak je sníh tvrdý a kompaktní. Lyže se u hrany nahřeje, že se spálí. Pak je to hrozně nebezpečný, sekaj se hrany... Je to nepříjemné," popsal Hudec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.