ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Výpravu přivítali v olympijské vesnici. Doktor předal pořadatelům raškovku

Velikost textu:

Na českou výpravu čekalo v dějišti Her oficiální přivítání. V olympijské vesnici v Pchjongčchangu se uskutečnil tradiční ceremoniál. Šéf české olympijské mise Martin Doktor předal dary starostovi vesnice.

Uvítací ceremoniál pro českou výpravu
Uvítací ceremoniál pro českou výpravu

"Není to velká oficialita, ale je hezké, že přivítají jednotlivé týmy," řekl Martin Doktor, který už zažil podobné slavnosti před čtyřmi lety v Soči i předloni v Riu. "Tohle bylo pohodové, v klidu," dodal. S Doktorem šla na pódium členka týmu ČOV Martina Voříšková. "Normálně chodí jen šéf mise, ale Slovinci začali ve dvou, tak jsme pokračovali," vysvětlil Doktor.

Doktor předal starostovi vesnice stolnímu tenistovi Rjo Sung-minovi, který slavil zlato v Aténách 2004, broušený půllitr a čepici Raškovku. "Jsem rád, že si ji hned oblékl," řekl Doktor.

Do mezinárodní zóny olympijské vesnice přišli pod vlajky všech zúčastněných zemí například bobisté, sáňkaři, sjezdaři a před tréninkem rovněž skokani na lyžích. Po oficialitách se za zvuku bubnů začalo tančit, došlo dokonce i na breakdance a Češi rozjeli vláček.

"Ani jsem nečekala, že bude předzahájení. Krásné to bylo, akorát je zima," řekla sáňkařka Tereza Nosková, která se v pátek chystá i na slavnostní zahájení Her. "To si nechci nechat ujít, je to moje první olympiáda. To bude větší atmoška," dodala.

Zahajovací ceremoniál je na pořadu v pátek 9. února. Češi počítají, že na něm za vlajkonoškou Evou Samkovou půjde asi čtyřicítka sportovců. Celkem jich v Koreji bude závodit 93.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.