ČTsport

ČTsport
neděle 15. července 2018 Jindřich

Samková: Ambice nemohu mít jiné než medailové

Velikost textu:

Na cestě do Pchjongčchangu je další z českých olympioniček. Eva Samková bude v Jižní Koreji obhajovat zlatou medaili a rovnou přiznává, že do dějiště Her cestuje s plánem na další cenný kov. Menší ambice mít nemůže a ani nechce.

Eva Samková
Eva Samková

Sebevědomí jí dodalo lednové vítězství v závodě SP v tureckém Erzurumu, pomohl také trénink s dalšími českými snowboardcrossaři v Rakousku, kam minulý týden zamířila místo závodů ve Feldbergu. "Cítím se dobře, takže si myslím, že to bude hezké. Ambice jiné než být na bedně mít nemůžu a ani mít nechci," řekla Samková.

Nechce ale na sebe nechat dolehnout tlak výjimečného závodu. "Když se to nepovede, tak co. Už jsem to jednou vyhrála a můžu vyhrát zase něco dalšího. Nejsem ještě tak stará, můžu jet ještě na další (olympiádu)," poznamenala čtyřiadvacetiletá rodačka z Vrchlabí.

přehrát video
Čeští olympionici odlétají do Pchjongčchangu

Program nastudovaný nemá, ale chystá se na hokej a ráda by viděla i někdejší spolužačku Karolínu Erbanovou a biatlonisty. Nenechá si ujít ani slavnostní zahájení. "My máme dost času. Minulou olympiádu to bylo krásné, nám se to líbilo hrozně. Po zahájení má člověk pocit, že už to začalo. V týmu jsme společně zpívali hymnu. Já to mám ráda," vysvětlila.

Má šanci být vlajkonoškou českého týmu, přímo v dějišti Her o tom rozhodnou sportovci. Líbilo by se jí nést českou vlajku. "Protože to volí sportovci, tak by to pro mě byl mnohem silnější zážitek. Pamatuju si, jak jsem šla na tom nástupu minule a bylo to hezké. A to jsme šli jenom v davu. Je to určitě velká čest," řekla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.