ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

K reprezentaci se připojil Birner, Červenka s Kubalíkem dorazí až v pondělí

Velikost textu:

Útočník Fribourgu Michal Birner se jako první ze tří krajánků ze švýcarské ligy připojil k české reprezentaci v přípravě na olympijské hry v Pchjongčchangu. Jeho klubový spoluhráč Roman Červenka a další útočník Dominik Kubalík z Ambri-Piotty se k týmu přidají až v pondělí. Kouč Josef Jandač má v současné době k dispozici patnáct z pětadvaceti nominovaných.

Michal Birner
Michal Birner

"Pepa Jandač s klukama mluvil. Červenka i Kubalík se cítili hodně zatažení ze zápasů, takže si potřebovali trošičku víc orazit a dostali den volna navíc," řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

"Dělali jsme to tak se všemi hráči. Ta komunikace je každodenní, vždy to bylo na individuální domluvě, jak se hráči cítí po zápasovém vytížení a cestování přes noc a podobně," doplnil Kalous.

"Dostal jsem na výběr, jeden den mi tak nějak stačil. Roman s 'Kubaldou' jsou hodně vytěžovaní. Já teď posledních pět zápasů taky, ale každý ví, co jeho tělo potřebuje. Já jsem se chtěl sklouznout," řekl Birner.

Národní tým bude v pondělí v Česku trénovat naposledy před odletem do Koreje. Jako první zástupce domácí nejvyšší soutěže k mužstvu dorazí útočník Michal Řepík ze Sparty.

"Uvidíme, jak odehraje zápas v Liberci. Zítra se připojí, ale dá si spíš jen regeneraci," řekl Kalous. Sedmičku dalších extraligových hráčů ještě čekají úterní zápasy. Tým odletí na dvě části v úterý a ve středu večer.

Až v Soulu tak budou s reprezentací poprvé trénovat brankář Patrik Bartošák z Vítkovic, obránce Ondřej Němec s kapitánem Martinem Eratem z Komety Brno a další útočníci Milan Gulaš s Tomášem Mertlem z Plzně, Petr Koukal z Hradce Králové a Michal Vondrka z Chomutova.

"Budeme dnešní a úterní zápasy sledovat s velkým napětím. Budeme doufat, že se nic nestane. Že to kluci odehrají samozřejmě naplno, ale nestane se nějaké zranění. Jsme optimisti," uvedl Kalous.

přehrát video
K národnímu týmu se připojil Birner
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.