ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Hokejová reprezentace pokračuje v přípravě, trénuje 14 hráčů

Velikost textu:
aktualizováno 3. 2. 2018 22:01

Hokejová reprezentace v Praze zahájila další část přípravy na olympijské hry v Pchjongčchangu. Trenér Josef Jandač se svými asistenty měl na tréninku k dispozici 14 hráčů z pětadvacetičlenného kádru, další nominovaní se k mužstvu připojí v příštích dnech.

přehrát video
Reprezentační trenéři mají k dispozici už téměř kompletní obranu

Národní tým se na ledě Sparty připravuje od pondělí, kdy se sešlo 11 krajánků z Kontinentální ligy. Ve čtvrtek se k mužstvu připojila trojice z Chabarovsku, který odehrál poslední zápas KHL 27. ledna v Číně.

"Poté jsme jim chtěli dát ještě pár dní volna na odpočinek," vysvětlil Jandač pozdější zapojení obránců Jana Koláře, Michala Jordána a útočníka Tomáše Zohorny.

V neděli se k týmu připojí další tři krajánci ze švýcarské ligy Roman Červenka, Michal Birner a Dominik Kubalík, kteří odehráli poslední zápasy před olympijskou přestávkou v pátek večer.

Zbývajících osm hráčů z nominace na turnaj v Pchjongčchangu působí v české extralize, která pokračuje ještě v neděli a v úterý. V pondělí by se měl k reprezentaci připojit Michal Řepík ze Sparty, neboť Pražané si zápas 48. kola přeložili na 26. února.

Zbylá sedmička se zapojí až v Koreji. Reprezentace totiž do Soulu, kde se uskuteční závěrečná část přípravy na OH, odletí na dvě části v úterý a ve středu. Brankář Patrik Bartošák, obránce Ondřej Němec a útočníci Milan Gulaš, Tomáš Mertl, Martin Erat, Petr Koukal a Michal Vondrka poletí ve středu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.