ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Už mě nebaví bouchat se do hlavy, říká Pančochová. Na OH chce hrát na zkušenosti

Velikost textu:

Její předností je zkušenost. Pro Šárku Pančochovou to budou už třetí olympijské hry. Na druhou stranu po operacích obou ramen z loňského jara by se potřebovala více rozjezdit. Tratě česká snowboardistka zná a už si v hlavě přehrává, co ve slopestylu nebo Big Airu, který bude mít olympijskou premiéru, předvede.

Šárka Pančochová
Šárka Pančochová

Pančochová startovala už v U-rampě ve Vancouveru 2010 a před čtyřmi lety skončila pátá ve slopestylu v ruském Soči. V Pchjongčchangu bude patřit mezi nejstarší jezdkyně. "Tělo je trošku unavené, ale zkušeností mám spoustu a na ty budu hrát. Pojedu si to svoje," plánuje pro závody ve slopestylu a Big Airu, který bude mít olympijskou premiéru.

Po minulé sezoně podstoupila operace obou ramen. Rehabilitace trvala o něco déle, než si představovala. "Bylo to náročnější a ve snowboardingu se nejde triky naučit hned. Už se cítím o dost lépe než v létě, ale potřebuju se rozjezdit."

V porovnání se špičkou je proto podle sebe o něco pozadu. "To musím bohužel upřímně říct, ale dám tomu, co půjde, a uvidíme, co se stane," řekla. O výsledcích konkrétně nemluvila. "Ve snowboardingu je to těžké. Nikdo neví, jaké bude počasí a jak to bude probíhat. Snažím se jet připravená, šťastná a těším se."

V zimě odjela jen jeden slopestyle, a to už začátkem září na Novém Zélandu. V Big Airu startovala čtyřikrát a nejlépe skončila kousek za stupni pátá v německém Mönchengladbachu. Dva měsíce před olympiádou trénovala v Americe.

přehrát video
Šárka Pančochová odletěla do Pchjongčchangu

Dost už bylo pádů na hlavu

Vicemistryně světa ve slopestylu z roku 2011 se "proslavila" v Soči i pádem ve druhé jízdě, při kterém rozbila helmu. "Pamatuju si to docela dobře. Ono se to stává ve snowboardingu docela často, že člověk hryzne hranu a dá si do hlavy. Není to jediný ani poslední pád, který od té doby byl. Určitě mě to nestraší," řekla.

Už i v této zimě totiž rozbila helmu. Stalo se to v prosinci před finále Světového poháru v Copper Mountain. Další karambol měla v tréninku před týdnem a znovu se praštila do hlavy. "Nejsem z toho nadšená, už mě nebaví bouchat se do hlavy. Ale je to extrémní sport, skoky jsou velké a prostě se to stává," uvedla.

Poslední dvě sezony má lepší výsledky v Big Airu, přitom jí moc snowboarding nepřipomíná. "Jedu rovně dolů, pak otočka ve vzduchu a pokračuje se dál. Je to trošku gymnastika," řekla s tím, že má raději slopestyle, trať plnou skoků a různých překážek, v které musejí triky navazovat. "Je zajímavější," řekla Pančochová.

Předimenzovaný skatepark

Olympijskou trať slopestylu i skok pro Big Air si vyzkoušela předloni v rámci Světového poháru. "Vím, že tam ve slopestylu nechali nějaké překážky a už jsem přemýšlela, co by se tam dalo dělat," myslí na olympiádu s předstihem. "Bude to zajímavé. Je to takový předimenzovaný skatepark," popsala.

Kvalifikace slopestylu začne první víkend Her a finále je v pondělí 12. února. Pak bude mít Pančochová pauzu, jelikož Big Air má kvalifikaci 19. února.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.