ČTsport

ČTsport
neděle 15. července 2018 Jindřich

Krýzl šel na operaci, místo něj pojede na OH Hudec

Velikost textu:

Pojede už na svou třetí olympiádu, ale poprvé vyrazí v českých barvách. Bronzový olympijský medailista ze superobřího slalomu v Soči Jan Hudec nahradil zraněného Kryštofa Krýzla v české nominaci na Hry v Pchjongčchangu.

Jan Hudec
Jan Hudec

Hudec reprezentoval Kanadu na hrách ve Vancouveru 2010 a o čtyři roky později zazářil v Soči třetím místem v super-G. Předloni v prosinci dostal od Mezinárodního olympijského výboru povolení startovat za Česko.

"Když jsem se vracel do České republiky, tak jsem říkal, že mým snem je reprezentovat ji na olympiádě. To se nakonec povedlo a jsem za to samozřejmě velmi rád. Na druhou stranu je mi ale strašně líto Kryštofa, je to pro něj velká smůla a přeji mu, aby se dal co nejdříve do pořádku," uvedl Hudec.

Po "přestupu" do českých barev se Hudcovi nedaří. Řešil časté zdravotní trable, potýkal se s materiálem a ve Světovém poháru ani jednou nebodoval. V této zimě jel čtyři závody SP, dva nedokončil a nejlépe byl 54. v super-G v Kitzbühelu.

Původně v nominaci nefiguroval. V neděli si ale Krýzl při obřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a dnes byl operován. "Určitě se vrátím, takhle nechci odejít. Ještě bych se rád na tu olympiádu jednou podíval," vzkázal jedenatřicetiletý Krýzl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.