ČTsport

ČTsport
neděle 15. července 2018 Jindřich

Nominace lyžařů se rozrostla o čtyři jména, olympijská výprava bude rekordní

Velikost textu:
aktualizováno 26. 1. 2018 19:13

Další čtyři čeští sportovci dostanou šanci závodit na Hrách v Pchjongčchangu. Po finálním přerozdělení míst mezinárodní federace FIS přibyli na seznam olympijské výpravy běžci na lyžích Aleš Razým s Petrou Hynčicovou, sjezdař Adam Kotzmann a snowboardcrossařka Sára Veselková. Češi proto překonají účastnický rekord z Vancouveru 2010. Tehdy se představilo 93 sportovců.

Aleš Razým
Aleš Razým

"Je to rozhodně potěšující. Nakonec se to číslo, které jsme v jednu chvíli odhadovali hodně nízko, vyšplhalo nahoru," uvedl šéf olympijské výpravy Martin Doktor. "Doufám, že se z toho silného a velkého týmu povede vykřesat nějaké úspěchy," dodal.

Běžců na lyžích do Jižní Koreje odcestuje nakonec deset. Po čtvrtečním donominování Karolíny Grohové a teprve sedmnáctileté Barbory Havlíčkové svaz ještě dostal nabídku na dvě místa a vybral Hynčicovou a Razýma.

"S dalším navýšením míst jsme nepočítali, ale jsme za něj samozřejmě velmi rádi. Především z toho pohledu, že v deseti máme pojištěné obě štafety, kdyby se někdo zranil nebo onemocněl," prohlásil sportovní ředitel běžců Lukáš Sacher.

Alpských lyžařů bude nakonec devět. Posledním nominovaným je Kotzmann, který doplní Kryštofa Krýzla, Ondřeje Berndta, Filipa Forejtka, Jana Zabystřana, Ester Ledeckou, Martinu Dubovskou, Gabrielu Capovou a Kateřinu Pauláthovou.

Na poslední chvíli se rozšířila také sestava snowboardistů. Snowboardcrossaře Evu Samkovou, Vendulu Hopjákovou a Jana Kubičíka doplnila osmnáctiletá Veselková. Jedinou neznámou v české nominaci tak zůstává už pouze jméno šesté biatlonistky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.