ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Finále Snowjamu bude bez české účasti

Velikost textu:
aktualizováno 24. 3. 2017 16:29

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - České snowboardistky ani čeští snowboardisté se v sobotním finále Světového poháru ve slopestylu ve Špindlerově Mlýně nepředstaví. Nejblíže postupu byl Petr Horák. V první kvalifikační skupině skončil jedenáctý na prvním nepostupovém místě. O semifinále ho připravil Švýcar Dario Burch, který ve své druhé kvalifikační jízdě dosáhl 65,5 bodu a Horáka porazil o 3,5 bodu. Neuspěly ani Šárka Pančochová a Kateřina Vojáčková. Přímé přenosy sobotního semifinále a finále vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 10:30 a 13:50.

Šárka Pančochová
Šárka Pančochová

Pančochová byla loni ve Špindlerově Mlýně třetí, ale letos se jí ve slopestylu tolik nedaří. "Vždycky jsem měla dobrou jízdu v tréninku a v závodě jsem spadla. Budu se snažit, co to jde," řekla před závodem na webu redbull.com.

Ani na domácím sněhu se ale bývalé vicemistryni světa v této disciplíně s různými skoky a překážkami nevedlo. Za první jízdu dostala pouhých 12 bodů, za druhou 27,25, ve své skupině skončila poslední a celkově byla klasifikována na 33. místě.

přehrát video
Češky kvalifikací na Snowjamu neprošly

Vojáčková předvedla dvě lepší jízdy, za tu druhou získala 58,5 bodu a ve skupině byla desátá. Přímo do finále ale postoupily vždy jen dvě nejlepší závodnice a další tři se dostaly do semifinále. Vojáčková celkově obsadila 15. místo.

Nejlepší kvalifikační jízdu v areálu Svatý Petr ukázala mezi ženami čerstvá vicemistryně světa Zoi Sadowská Synnottová z Nového Zélandu, která dostala 89 bodů. Mužům kraloval bronzový z MS ve slopestylu a stříbrný v Big Airu Američan Chris Corning se ziskem 92 bodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.